Last Updated: November 14, 2012

My Account
Login  ·  Signup
Add Site to Favorites
Go to MyLeagueLineup
Fan Shop

Visitor Counter
4,355

  • Welcome to the 3rd Annual Monster Sports Youth Football Tournament
  • November 10 and 11
Headlines
Welcome
Hotel Information
Team Information


Welcome to the 3rd Annual Monster Sports Youth Football Tournament!!

Held on November 10-11 

7U, 8U, 9U, 10U, 11U, and 12U divisions

 

Congratulations to the 3rd Annual Monster Sports Tournament Winners and Runner-ups!!!

 

7U Winner - Columbus Bengals

      Runnerup - Southfield Falcons

 

8U Winner - Hope Allstars

      Runnerup - KA United

 

9U Winner - Reynoldsburg Rec

     Runnerup - Southfield Falcons

 

10U Winner - Pickerington Allstars

       Runnerup - Columbus Bucks

 

11U Winner - Calumet City

       Runnerup - Southfield Ravens

 

12U Winner - Southfield Ravens

       Runnerup - Vermillion Mini Sailors

 

 

 

 

 

 

 Weigh-ins will be held Friday November 9 6pm at:

Monster Sports Training 2912 E 14th Avenue Columbus OH 43219

Weigh-in makeups will be Saturday at McCorkle Park - 1 hour before the scheduled game

 

Look in handout section for bracket schedules

Updated bracket schedule posted 11-9-12 11am

 

Hotel and registration forms will be available September 17, 2012

Call Mike Hillmon for details 614-284-1948

or

hillmon44@msn.com

 

 

 

7U Teams

Columbus DayStars

Liberty Union Lions

Columbus Vikings

Southfield Falons 

Southside Allstars

8U Teams

Hope Allstars

KA United

Reynoldsburg Raiders

Southfield Ravens

Zanesville Scorpions

9U Teams

Brunswick Buckeyes

Lima Shawnee

Reynoldsburg Rec

Lorain Pioneers

Red Devil Allstars

Southfield Falcons

10U Teams

Calumat City Thunderbolts

Penn Jammers

UYOC Allstars

VA Allstars

Marion Red Raiders 

Hilliard Gridiron Gang

Hilliard Cats

Pickerington Allstars

Pickerington

Zanesville Scorpions

Reynoldsburg Raiders

Liberty Union Lions

11U Teams

               Chillicothe Future Cavs

Columbus Cowboys

Columbus Knight Raiders

Olentangy Seminoles

Reynoldsburg Raiders

Ten Street Cardinals

Lorain Pioneers

Marion Red Raiders

Shawnee

12U Teams

Columbus Knight Raiders

Gahanna Lions

Liberty Union Lions

Riverbend Raiders

Vermilion Mini Sailors

Zanesville Scorpions

 



Monster Sports