Last Updated: July 4, 2015
  • BOYS OF SUMMER 2015
  • BOYS OF SUMMER -- LONG ISLAND'S BEST BASEBALL
  • DUCKS STADIUM, CITIFIELD VENUES FOR ALL-STARS, TITLE GAMES
  • BOS WELCOMES THREE NEW ORGANIZATIONS
  • BOS -- STRONG ISLAND BASEBALL
Welcome to the Official Website of the

LI BOYS OF SUMMER BASEBALL LEAGUE 2015

NABF COLLEGE REGIONAL ON LONG ISLAND, JULY 2-5

June 28, 2015 – 10:00 PM

COLLEGE NABF REGIONAL 

THURSDAY, JULY 2

GAME 1 -- PAL BLUE HAWKS 6, SUFFOLK BRAVES 2, 11 INNINGS.

GAME 2 -- BODY ARMOR TITANS 1, CGI BRAVES 0.

GAME 3 -- LI GAMECOCKS 3, LI RAYS 2.

GAME 4 -- SMITHTOWN BULLS 2, SS MONARCHS 1.

GAME 5 -- BODY ARMOR TITANS 6, PAL BLUE HAWKS 0.

GAME 6 -- LI GAMECOCKS 6, SMITHTOWN BULLS 0.

FRIDAY, JULY 3

GAME 7 -- SUFFOLK BRAVES 3, CGI BRAVES 2.

GAME 8 -- LI RAYS 2, SS MONARCHS 1.

GAME 9 -- BODY ARMOR TITANS 11, LI GAMECOCKS 1, 10 INNINGS.

GAME 10 -- SMITHTOWN BULLS 5, SUFFOLK BRAVES 1.

GAME 11 -- LI RAYS 7, PAL BLUE HAWKS 6.

GAME 12 -- SMITHTOWN BULLS 10, LI RAYS 0.

SATURDAY, JULY 4

GAME 13 -- LI GAMECOCKS 5, SMITHTOWN BULLS 0.

CHAMPIONSHIP -- BODY ARMOR TITANS 2, LI GAMECOCKS 1.

 

COACHES HELMETS, DUCKS RAFFLE CARDS, METS TICKETS TO BE PICKED UP AND DROPPED OFF SUNDAY

June 30, 2015

1. ALL MANAGERS THAT NEED COACHES HELMETS -- WE HAVE 18 LEFT FROM THE ORDER OF 120. PLEASE PICK UP ASAP. CALL ME AT 631-275-8415 TO ARRANGE A PICKUP.

2. DUCKS RAFFLE CARDS ARE DUE OR TO BE DROPPED OFF OR MAILED. THEY CAN ALSO BE MAILED TO 1200 MIDDLE COUNTRY ROAD, SELDEN, NY 11784.

3. THE METS TICKETS ARE IN FOR THE LONG ISLAND ASTROS [PERETZMAN], MASSAPEQUA CYCLONES [GARLAND], AND THE TEAM STEEL BBH [TROVATO].

 

PLEASE CLEAN YOUR DUGOUTS!!!!!

PLEASE CLEAN YOUR DUGOUTS. WE HAVE LEVIED THREE FINES AND MANY WARNINGS THROUGH THE FIRST MONTH OF THE SEASON. WE ARE GUESTS AT THESE VENUES. WE CANNOT AFFORD TO LOSE FIELDS BECAUSE PEOPLE DON'T CLEAN UP AFTER GAMES. THIS IS NOT DIFFICULT -- DO NOT LEAVE ANYTHING IN THE DUGOUTS AT ANY FIELDS. THANK YOU!

 

BOYS OF SUMMER NABF REGIONAL -- JULY 4TH TOURNAMENT

June 27, 2015

13U

1. HITTERS CLUB HAWKEYES

2. TEAM ALL-AMERICAN

3. DIAMOND SPIKES GREY

4. CGI BRAVES BLUE

5. CGI BRAVES WHITE

6. ISLIP OWLS

7. NEW MILFORD MUSTANGS

8. NORTH BABYLON BULLDOGS

9. LI BARNSTORMERS

14U 

1. HITTER CLUB HAWKEYES

2. CGI BRAVES BLUE

3. CGI BRAVES WHITE

4. HANK YANKS

5. LI BARNSTORMERS

6. SACHEM WARRIORS

7. NEW YORK STEELHEADS

8. LI ELITE

9. LI PROSPECTS

15U

1. B1000 SEMINOLES-ARON

2. STORM SELECT

3. LONG ISLAND RAYS

4. LONG ISLAND MUDCATS

5. CONNECTICUT BLUE JAYS

6. DIAMOND SPIKES GRAY

7. LI BARNSTORMERS

8. SMITHTOWN STORM

9. NEW YORK STEELHEADS

10. EAST COAST JAYS

11. BRENTWOOD BRAVES

12. OCEANSIDE BULLDOGS

16U

1. B1000 SEMINOLES-STEIN

2. CGI BRAVES WHITE

3. RONKONKOMA CARDINALS

4. BRENTWOOD BRAVES

5. LI RANGERS

6. BRENTWOOD BRAVES

18U

1. B1000 SEMINOLES-RIN-17U

2. B1000 SEMINOLES-SMITH-17U

3. CONNECTICUT GATORS-18U

4. CONNECTICUT BLUE JAYS

5. B1000 SEMINOLES-HIG-18U

6. BRENTWOOD BRAVES-17U

7. ALL PRO STARS-18U

COLLEGE

1. PAL BLUE HAWKS

2. SMITHTOWN BULLS

3. SUFFOLK BRAVES

4. CGI BRAVES

5. LI GAMECOCKS

6. SOUTH SHORE MONARCHS

7. BODY ARMOR TITANS

8. LONG ISLAND RAYS

 

Steel Sports Diamond Showcase 2 Day Event July 7th and July 8th

June 10, 2015

Steel Sports will be holding its 2 Day Diamond Showcase Event next month on Tuesday, July 7th at Ducks Stadium and Wednesday, July 8th at Baseball Heaven.  Day 1 at Ducks Stadium will be a Pro Style Showcase workout while Day 2 at BBH will consist of two 7 inning games coached and umpired by college coaches.  

The position player package is normally $395 but Steel Sports is offering all Boys of Summer players and family members a $50 discount by using the link in this email or on the front page of our website.  The pitcher package for the two days is $150.
 
To find out more information and register, follow the link below and good luck to everyone participating!
 
 
 

Cancellations as Forfeits

June 13, 2015

Any game cancellation moving forward from June 13th will be considered a forfeit regardless of excuse.  We will not waste any more paid fields because of this!!!

 

Cleat Restrictions for Fields Listed Below

Please take care of our facilities.

Metal and Molded Cleats are NOT PERMITTED (Turfs only) at the following venues:

  • MORICHES COMPLEX
  • MEDFORD COMPLEX
  • FIREMENS FIELD #1 IN RIDGE

Metal Cleats are NOT PERMITTED (Molded and Turfs are ok) at the following venues:

  • BASEBALL HEAVEN FIELDS
  • DOWLING COLLEGE
  • STONY BROOK UNIVERSITY
  • ADELPHI UNIVERSITY
  • BRENTWOOD STATE PARK
  • MITCHEL FIELD B
  • CANTIAGUE PARK
  • ABE LEVITT FIELD
  • ST. ANTHONY'S
  • ST. JOHN'S
  • HOLY TRINITY
  • CENTEREACH HIGH SCHOOL

 

Umpire Information

Umpire Dispatcher: 631-772-4645

This number is for same-day game cancellations for teams using their own field ONLY

This is NOT a rainout information line -- information regarding postponements is posted here on the welcome page of the website as soon as it is available.

 

Umpire Fees

13U-16U: $65

17U-18U: $70

College: $75

 

All Teams Must Have a Set of Bases for All Games

Remember to bring bases to all fields.  Some fields accommodate us with bases and others do not.  Town of Brookhaven fields do not supply bases.

 


Upcoming Games/Practices

Saturday,  Jul 4
COLLEGE NABF REGIONAL
SMITHTOWN BULLS @ LONG ISLAND GAMECOCKS 9:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
LONG ISLAND GAMECOCKS @ BODY ARMOR TITANS 11:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
JULY 4TH TOURNAMENT 13U
DIAMOND SPIKES GREY-13U @ TEAM ALL-AMERICAN-13U 9:00am DIAMOND IN THE PINES #1
ISLIP OWLS-13U @ NORTH BABYLON BULLDOGS-13U 9:00am DIAMOND IN THE PINES #2
CGI BRAVES WHITE-13U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-13U 11:00am DIAMOND IN THE PINES #1
LI BARNSTORMERS-13U @ CGI BRAVES BLUE-13U 11:00am DIAMOND IN THE PINES #2
ISLIP OWLS-13U @ CGI BRAVES BLUE-13U 1:00pm DIAMOND IN THE PINES #1
JULY 4TH TOURNAMENT 14U
CGI BRAVES WHITE-14U @ CGI BRAVES BLUE-14U 9:00am PAL COMPLEX C-1
LONG ISLAND ELITE-14U @ HANKS YANKS-14U 11:00am PAL COMPLEX C-1
LONG ISLAND PROSPECTS-14U @ LONG ISLAND ELITE-14U 1:30pm PAL COMPLEX C-1
LONG ISLAND PROSPECTS-14U @ CGI BRAVES WHITE-14U 3:45pm PAL COMPLEX C-1
HANKS YANKS-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-14U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
LI BARNSTORMERS-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-14U 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
JULY 4TH TOURNAMENT 15U
LONG ISLAND MUDCATS-15U @ LI BARNSTORMERS-15U 8:45am CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
LONG ISLAND RAYS-15U @ B1000 SEMINOLES-ARON-15U 9:00am EISENHOWER PARK B
STORM SELECT-15U @ LONG ISLAND MUDCATS-15U 11:00am CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
B1000 SEMINOLES-ARON-15U @ DIAMOND SPIKES GRAY-15U 11:00am EISENHOWER PARK B
EAST COAST JAYS-15U @ BRENTWOOD BRAVES-15U 12:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
SMITHTOWN STORM-15U @ OCEANSIDE BULLDOGS-15U 1:15pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
EAST COAST JAYS-15U @ LONG ISLAND RAYS-15U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
CONNECTICUT BLUE JAYS-15U @ LI BARNSTORMERS-15U 2:15pm DOWLING COLLEGE STADIUM
DIAMOND SPIKES GRAY-15U @ SMITHTOWN STORM-15U 3:30pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
BRENTWOOD BRAVES-15U @ STORM SELECT-15U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
NEW YORK STEELHEADS-15U @ CONNECTICUT BLUE JAYS-15U 4:15pm DOWLING COLLEGE STADIUM
NEW YORK STEELHEADS-15U @ OCEANSIDE BULLDOGS-15U 6:15pm DOWLING COLLEGE STADIUM
JULY 4TH TOURNAMENT 16U
LONG ISLAND RANGERS-16U @ BRENTWOOD BRAVES-MEL-16U 8:00am BRENTWOOD STATE PARK #1
RONKONKOMA CARDINALS-16U @ BRENTWOOD BRAVES-RICH-16U 8:00am BRENTWOOD STATE PARK #2
BRENTWOOD BRAVES-MEL-16U @ RONKONKOMA CARDINALS-16U 10:00am BRENTWOOD STATE PARK #1
CGI BRAVES WHITE-16U @ BRENTWOOD BRAVES-RICH-16U 10:00am BRENTWOOD STATE PARK #2
B1000 SEMINOLES-STEIN-16U @ LONG ISLAND RANGERS-16U 11:00am PAL STADIUM
CGI BRAVES WHITE-16U @ B1000 SEMINOLES-STEIN-16U 1:00pm PAL STADIUM
JULY 4TH TOURNAMENT 18U
B1000 SEMINOLES-RIN-17U @ B1000 SEMINOLES-SMITH-17U 9:00am HOFSTRA UNIVERSITY
B1000 SEMINOLES-SMITH-17U @ CONNECTICUT GATORS-18U 11:00am HOFSTRA UNIVERSITY
BRENTWOOD BRAVES-18U @ ALL PRO STARS-18U 12:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
CONNECTICUT GATORS-18U @ B1000 SEMINOLES-HIG-18U 1:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
BRENTWOOD BRAVES-18U @ B1000 SEMINOLES-RIN-17U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
B1000 SEMINOLES-HIG-18U @ CONNECTICUT BLUE JAYS-18U 3:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
CONNECTICUT BLUE JAYS-18U @ ALL PRO STARS-18U 5:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
Sunday,  Jul 5
13U NATIONAL DIVISION
LI JUNIOR DUCKS-13U @ GALAXY ATHLETICS-13U 11:00am LOCUST AVENUE, BOHEMIA
GALAXY ATHLETICS-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 1:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
18U NATIONAL DIVISION
LI STORM BLUE-18U @ NEW YORK BULLDOGS-18U 2:30pm TULLEY PARK
NEW YORK BULLDOGS-18U @ LI STORM BLUE-18U 4:30pm TULLEY PARK
JULY 4TH TOURNAMENT 13U
NORTH BABYLON BULLDOGS-13U @ ISLIP OWLS-13U 10:00am BRENTWOOD STATE PARK #1
TEAM ALL-AMERICAN-13U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-13U 10:00am BRENTWOOD STATE PARK #2
CHAMPIONSHIP-13U @ CHAMPIONSHIP-13U 12:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
JULY 4TH TOURNAMENT 14U
LONG ISLAND ELITE-14U @ SACHEM WARRIORS-14U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
CGI BRAVES WHITE-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-14U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
CHAMPIONSHIP ROUND-14U @ CHAMPIONSHIP ROUND-14U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
JULY 4TH TOURNAMENT 15U
STORM SELECT-15U @ OCEANSIDE BULLDOGS-15U 8:00am BRENTWOOD STATE PARK #1
CONNECTICUT BLUE JAYS-15U @ LONG ISLAND RAYS-15U 8:00am BRENTWOOD STATE PARK #2
CHAMPIONSHIP-15U @ CHAMPIONSHIP-15U 12:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
JULY 4TH TOURNAMENT 16U
CGI BRAVES WHITE-16U @ BRENTWOOD BRAVES-RICH-16U 9:00am PAL COMPLEX C-1
B1000 SEMINOLES-STEIN-16U @ BRENTWOOD BRAVES-MEL-16U 9:00am PAL STADIUM
CHAMPIONSHIP-16U @ CHAMPIONSHIP-16U 11:00am PAL STADIUM
JULY 4TH TOURNAMENT 18U
ALL PRO STARS-18U @ B1000 SEMINOLES-RIN-17U 8:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
CONNECTICUT BLUE JAYS-18U @ B1000 SEMINOLES-HIG-18U 10:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
CHAMPIONSHIP-18U @ CHAMPIONSHIP-18U 12:00pm DOWLING COLLEGE STADIUM
Monday,  Jul 6
13U NATIONAL DIVISION
DIAMOND SPIKES HEAT-13U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-13U 6:00pm ADELPHI UNIVERSITY
14U NATIONAL DIVISION
COMMACK COBRAS-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-DOM-14U 5:30pm BRENTWOOD STATE PARK #1
SMITHTOWN BULLS PASS-14U @ NEW YORK STEELHEADS-14U 6:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
NEW YORK NATIONALS SOUTH-14U @ NHP EXPRESS-14U 6:00pm SACHEM EAST HS
HITTERS CLUB HAWKEYES-BART-14U @ HANKS YANKS-14U 7:30pm BRENTWOOD STATE PARK #1
14U AMERICAN DIVISION
LI TITANS GOLD-14U @ B1000 SEMINOLES-14U 6:00pm EAST ISLIP HS
NORTH SHORE VIKINGS-14U @ LI WHALERS-14U 6:00pm NORTH SHORE HS
15U NATIONAL DIVISION
LI ROYALS-15U @ LI FORCE GOLD-15U 6:00pm BALDWIN PARK
15U AMERICAN DIVISION
DIAMOND SPIKES-LEO-15U @ LI BLACK DIAMONDS-15U 6:00pm CYA FIELD #7
16U NATIONAL DIVISION
LI COUGARS-16U @ NEXT LEVEL BASEBALL-16U 6:00pm WESTBURY HIGH SCHOOL
17U WESTERN DIVISION
MASSAPEQUA CYCLONES-17U @ EAST MEADOW MUSTANGS-17U 8:00pm BURNS PARK
17U EASTERN DIVISION
BRENTWOOD BRAVES-17U @ HUNTINGTON ATHLETICS-17U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
HUNTINGTON ATHLETICS-17U @ BRENTWOOD BRAVES-17U 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
18U NATIONAL DIVISION
LI STORM BLACK-18U @ SSBA NATIONALS-18U 6:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LI WHITE SOX-18U @ SSBA NATIONALS-18U 6:00pm LINDENHURST MIDDLE SCHOOL
Tuesday,  Jul 7
13U NATIONAL DIVISION
LI TITANS MAX BAT-13U @ B1000 SEMINOLES-13U 4:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
TIDES GIBBY-13U @ PLAINEDGE PATRIOTS-13U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
SOUTH SHORE SLAMMERS-13U @ DIAMOND SPIKES HEAT-13U 6:00pm BELLMORE JFK
LI TITANS MAX BAT-13U @ B1000 SEMINOLES-13U 6:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
NY NATIONALS SOUTH-13U @ TEAM STEEL BLACK-13U 6:00pm OAKDALE-BOHEMIA MIDDLE SCHOOL
LI FORCE BLACK-13U @ CGI BRAVES WHITE-13U 6:00pm PAL STADIUM
B45 NATION-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 6:00pm RONKONKOMA MS
LI FORCE GOLD-13U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-13U 6:00pm TULLEY PARK
13U AMERICAN DIVISION
LI JUNIOR DUCKS-13U @ LI CARDINALS-13U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
DIAMOND SPIKES GRAY-13U @ CONNETQUOT CHIEFS RED-13U 6:00pm CYA FIELD #7
ISLIP OWLS-HICK-13U @ EAST MEADOW MUSTANGS-13U 6:00pm EAST MEADOW SPORTS COMPLEX FIELD 2
LI TITANS WHITE-13U @ SMITHTOWN BULLDOGS-13U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
14U NATIONAL DIVISION
LI TITANS CARR-14U @ LI PATRIOTS-14U 6:00pm BAYPORT-BLUE POINT HS
CGI BRAVES WHITE-14U @ NEW YORK NATIONALS SOUTH-14U 6:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
14U AMERICAN DIVISION
LI WHALERS-14U @ LI TITANS GOLD-14U 6:00pm WESTBURY HIGH SCHOOL
15U NATIONAL DIVISION
BODY ARMOR TITANS-15U @ LI RAYS-15U 6:00pm DOWLING COLLEGE STADIUM
LONG ISLAND BEARS-15U @ PROSPECT ACADEMY-15U 6:00pm NEW YORK TECH
CGI BRAVES WHITE-15U @ NY NATIONALS CENTRAL-15U 6:00pm SACHEM EAST HS
B1000 SEMINOLES-15U @ LI TITANS WHITE-15U 6:00pm WANTAGH PARK
LI FORCE BLACK-15U @ NY STEELHEADS-15U 9:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
15U AMERICAN DIVISION
LI STORM WHITE-15U @ LI JUNIOR DUCKS-15U 6:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LI BLACK DIAMONDS-15U @ LI TITANS NAVY-15U 6:00pm SACHEM NORTH HS
LI TITANS GOLD-15U @ DIAMOND SPIKES GRAY-15U 6:00pm SUNY STONY BROOK
16U NATIONAL DIVISION
BODY ARMOR TITANS-16U @ DIAMOND SPIKES GRAY-16U 6:00pm ABE LEVITT FIELD
HANKS YANKS-16U @ NY STEELHEADS GOLD-16U 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
POSITION/TBD @ LONG ISLAND ASTROS-16U 6:00pm HERRICKS COMMUNITY CENTER
FROZEN ROPES GC-WHITE-16U @ PROSPECT ACADEMY BLACK-16U 6:00pm MITCHEL PARK FIELD B
FREEDOM BASEBALL-16U @ STORM SELECT-16U 6:00pm PAL COMPLEX C-1
NEW YORK KNIGHTS-16U @ LI LUGNUTS-16U 6:00pm SUFFOLK CC SELDEN
GAME CHANGERS-16U @ PROSPECT ACADEMY BLUE-16U 9:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
NY STEELHEADS BLACK-16U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-16U 9:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
16U AMERICAN DIVISION
RYO CARDINALS-16U @ LI TITANS BLUE-16U 4:15pm DOWLING COLLEGE STADIUM
LI FALCONS-16U @ FROZEN ROPES GC RED-16U 5:45pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
17U WESTERN DIVISION
LI FORCE GOLD-17U @ GARDEN CITY CYCLONES-17U 6:00pm GARDEN CITY HS
17U EASTERN DIVISION
MASSAPEQUA CYCLONES-17U @ LI TITANS GOLD-17U 12:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
EAST MEADOW MUSTANGS-17U @ LI TITANS WHITE-17U 12:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
DIAMOND SPIKES GRAY-17U @ NY STEELHEADS GOLD-17U 12:00pm PAL STADIUM
MASSAPEQUA CYCLONES-17U @ LI TITANS GOLD-17U 2:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
EAST MEADOW MUSTANGS-17U @ LI TITANS WHITE-17U 2:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
DIAMOND SPIKES GRAY-17U @ NY STEELHEADS GOLD-17U 2:00pm PAL STADIUM
EAST COAST JAYS-17U @ PROSPECT DODGERS-GOO-17U 6:00pm DEER PARK HS
CGI BRAVES EAST-17U @ NY DIAMONDS BASEBALL-17U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
18U NATIONAL DIVISION
NY DIAMONDS BASEBALL-18U @ LI TITANS GOLD-18U 12:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
LI TITANS GOLD-18U @ NY DIAMONDS BASEBALL-18U 2:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
LI STORM BLUE-18U @ NEW YORK BULLDOGS-18U 5:30pm ADELPHI UNIVERSITY
COLLEGE DIVISION
CGI BRAVES-COLLEGE @ LI HELLCATS-COLLEGE 6:00pm MEMORIAL FIELD, OYSTER BAY
NEW YORK THUNDER-COLLEGE @ GOLDEN EAGLES-COLLEGE 6:00pm ST. JOSEPH'S COLLEGE
HANKS YANKS-COLLEGE @ B1000 SEMINOLES-COLLEGE 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
NEW YORK NATIONALS-COLLEGE @ HITTERS HAWKEYES-COLLEGE 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
LI GAMECOCKS-COLLEGE @ SMITHTOWN BULLS-COLLEGE 9:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
Wednesday,  Jul 8
13U NATIONAL DIVISION
CGI BRAVES WHITE-13U @ LI FORCE BLACK-13U 5:30pm ADELPHI UNIVERSITY
DIAMOND SPIKES HEAT-13U @ SOUTH SHORE SLAMMERS-13U 6:00pm BELLMORE JFK
TEAM BEAST BLACK-13U @ GALAXY ATHLETICS-13U 6:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
NY NATIONALS SOUTH-13U @ TEAM STEEL BLACK-13U 6:00pm SACHEM EAST HS
13U AMERICAN DIVISION
CONNETQUOT CHIEFS RED-13U @ DIAMOND SPIKES GRAY-13U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
LI JUNIOR DUCKS-13U @ CGI BRAVES BLUE-13U 5:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
SMITHTOWN BULLDOGS-13U @ LI TITANS WHITE-13U 6:00pm BAYPORT-BLUE POINT HS
LI CARDINALS-13U @ SOUTH COUNTRY METROPOLITANS-13U 6:00pm BELLPORT HS
EAST MEADOW MUSTANGS-13U @ ISLIP OWLS-HICK-13U 6:00pm EAST ISLIP HS
PLAINEDGE PATRIOTS-13U @ TIDES GIBBY-13U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
14U NATIONAL DIVISION
LI WHALERS-14U @ CGI BRAVES WHITE-14U 6:00pm MITCHEL PARK FIELD B
LI FORCE BLACK-14U @ SMITHTOWN BULLS PASS-14U 6:00pm SMITHTOWN WEST HS
14U AMERICAN DIVISION
L.I. ELITE-14U @ SACHEM WARRIORS-14U 4:15pm SUFFOLK CC SELDEN
LONG ISLAND BULLDOGS-14U @ LI OUTLAWS-14U 6:00pm CONNETQUOT HS-JV
NY NATIONALS CENTRAL-14U @ B1000 SEMINOLES-14U 6:00pm CONNETQUOT HS-V
NORTH SHORE VIKINGS-14U @ NORTH SHORE BULLDOGS-14U 6:00pm NORTH SHORE HS
SACHEM WARRIORS-14U @ L.I. ELITE-14U 6:15pm SUFFOLK CC SELDEN
PROSPECT DODGERS-14U @ CGI BRAVES BLUE-14U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
CENTRAL L.I. RAMS-14U @ SMITHTOWN BULLS-MEAN-14U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
15U NATIONAL DIVISION
LI ROYALS-15U @ LI STORM BLACK-15U 6:00pm BALDWIN PARK
PROSPECT ACADEMY-15U @ EAST COAST JAYS-15U 6:00pm DEER PARK HS
BODY ARMOR TITANS-15U @ NY NATIONALS CENTRAL-15U 6:00pm DOWLING COLLEGE STADIUM
LI FORCE GOLD-15U @ LI MUDCATS BLACK-15U 6:00pm PAL COMPLEX C-1
LI TITANS BLUE-15U @ NY STEELHEADS-15U 6:00pm SUNY STONY BROOK
LI STORM BLACK-15U @ LI ROYALS-15U 8:15pm BALDWIN PARK
15U AMERICAN DIVISION
LI JUNIOR DUCKS-15U @ LI PADRES-15U 4:00pm ST. ANTHONY'S HS
FROZEN ROPES GC RED-15U @ LI TITANS GOLD-15U 6:00pm ABE LEVITT FIELD
BRENTWOOD BRAVES-15U @ CGI BRAVES BLUE-15U 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
B1000 SEMINOLES-ARON-15U @ HUNTINGTON A'S-15U 6:00pm EISENHOWER PARK B
B1000 SEMINOLES-CAVA-15U @ DIAMOND SPIKES GRAY-15U 6:00pm MITCHEL PARK FIELD A
LI TITANS NAVY-15U @ LI BLACK DIAMONDS-15U 6:00pm SACHEM NORTH HS
LI PADRES-15U @ LI JUNIOR DUCKS-15U 6:00pm ST. ANTHONY'S HS
NY STEELHEADS-15U @ HANKS YANKS-15U 6:00pm STILLWELL FIELD
16U NATIONAL DIVISION
LI COUGARS-16U @ GAME CHANGERS-16U 6:00pm ST JOHN'S HS
BODY ARMOR TITANS-16U @ LI STORM BLACK-16U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
NY STEELHEADS GOLD-16U @ NEW YORK KNIGHTS-16U 8:15pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
16U AMERICAN DIVISION
LI JUNIOR DUCKS-16U @ FROZEN ROPES GC RED-16U 6:00pm EISENHOWER PARK A
LI STORM WHITE-16U @ CENTRAL LI RAMS-16U 6:00pm PAL STADIUM
DIAMOND SPIKES BLUE-16U @ LI TITANS WHITE-16U 6:00pm WESTBURY HIGH SCHOOL
17U WESTERN DIVISION
LI FORCE BLACK-17U @ PROSPECT DODGERS-MAR-17U 12:00pm CONNETQUOT HS-V
PROSPECT DODGERS-MAR-17U @ LI FORCE BLACK-17U 2:00pm CONNETQUOT HS-V
TRIBE BASEBALL-17U @ CUTTING EDGE BASEBALL-17U 5:15pm NORTHEAST PARK
LI FORCE GOLD-17U @ SOUTH SHORE CHIEFS-17U 5:30pm BURNS PARK
17U EASTERN DIVISION
CGI BRAVES EAST-17U @ BRENTWOOD BRAVES-17U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
B1000 SEMINOLES-SMITH-17U @ LI COUGARS-17U 4:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
TEAM BBH-RIZZI-17U @ PROSPECT DODGERS-GOO-17U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
B1000 SEMINOLES-SMITH-17U @ LI COUGARS-17U 6:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
18U NATIONAL DIVISION
LI WHITE SOX-18U @ SMITHTOWN BULLS-18U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
NY DIAMONDS BASEBALL-18U @ LI TITANS GOLD-18U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
LI STORM BLACK-18U @ LI STORM BLUE-18U 6:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LONG ISLAND MARINERS-18U @ MATTITUCK OSPREYS-18U 7:30pm COCHRAN PARK
COLLEGE DIVISION
NEW YORK THUNDER-COLLEGE @ LI HELLCATS-COLLEGE 5:30pm MITCHEL PARK FIELD B
SUFFOLK BRAVES-COLLEGE @ B1000 SEMINOLES-COLLEGE 7:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
Thursday,  Jul 9
13U NATIONAL DIVISION
LI TITANS MAX BAT-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
13U AMERICAN DIVISION
CGI BRAVES WHITE-13U @ SOUTH COUNTRY METROPOLITANS-13U 6:00pm PAL COMPLEX C-1
14U NATIONAL DIVISION
LI FORCE BLACK-14U @ LI TITANS WHITE-14U 6:00pm BAYPORT-BLUE POINT HS
LI TITANS CARR-14U @ LI PATRIOTS-14U 6:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
NEW YORK STEELHEADS-14U @ SMITHTOWN BULLS PASS-14U 6:00pm RONKONKOMA MS
HITTERS CLUB HAWKEYES-BART-14U @ HANKS YANKS-14U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
14U AMERICAN DIVISION
CGI BRAVES BLUE-14U @ CENTRAL L.I. RAMS-14U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 1
NORTH SHORE BULLDOGS-14U @ NORTH SHORE VIKINGS-14U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
LONG ISLAND BULLDOGS-14U @ LI OUTLAWS-14U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
OAKDALE INDIANS-14U @ CENTRAL L.I. RAMS-14U 5:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
15U NATIONAL DIVISION
B1000 SEMINOLES-15U @ LI FORCE BLACK-15U 4:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
B1000 SEMINOLES-15U @ LI FORCE BLACK-15U 6:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
LI TITANS WHITE-15U @ NY NATIONALS CENTRAL-15U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 3
CGI BRAVES WHITE-15U @ QUEENS BLACK SOX-15U 7:00pm BASEBALL HEAVEN FIELD 4
15U AMERICAN DIVISION
CGI BRAVES BLUE-15U @ GALAXY A'S-15U 6:00pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
SOUTH SHORE CHIEFS-15U @ LI BARNSTORMERS-15U 8:30pm BURNS PARK
16U NATIONAL DIVISION
LI TITANS GOLD-16U @ NEW YORK KNIGHTS-16U 4:00pm PAL STADIUM
STORM SELECT-16U @ LONG ISLAND ASTROS-16U 6:00pm HERRICKS COMMUNITY CENTER
NEW YORK KNIGHTS-16U @ LI TITANS GOLD-16U 6:00pm PAL STADIUM
BONNIE ROCKETS-16U @ GAME CHANGERS-16U 6:15pm ALLEN PARK
16U AMERICAN DIVISION
LI STORM WHITE-16U @ CGI BRAVES-16U 5:30pm ADELPHI UNIVERSITY
RYO CARDINALS-16U @ BRENTWOOD BRAVES-GREEN-16U 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
17U WESTERN DIVISION
TEAM BASEBALL HEAVEN-DESAN-17U @ CENTRAL LI RAMS-17U 6:00pm CONNETQUOT HS-V
17U EASTERN DIVISION
EAST COAST JAYS-17U @ NY DIAMONDS BASEBALL-17U 6:00pm CENTEREACH HS
DIX HILLS DODGERS-17U @ LI JUNIOR DUCKS-17U 6:00pm HALF HOLLOW HILLS EAST
PROSPECT DODGERS-GOO-17U @ LONG ISLAND LUGNUTS-17U 6:00pm SUFFOLK CC SELDEN
18U NATIONAL DIVISION
LONG ISLAND MARINERS-18U @ LI TITANS GOLD-18U 6:00pm SUNY STONY BROOK
MATTITUCK OSPREYS-18U @ NY DIAMONDS BASEBALL-18U 7:30pm COCHRAN PARK
Friday,  Jul 10
13U NATIONAL DIVISION
TEAM BEAST HIRSCH-13U @ ISLIP OWLS-BREW-13U 6:00pm BAY SHORE HS
15U NATIONAL DIVISION
LI TITANS BLUE-15U @ PROSPECT ACADEMY-15U 6:00pm BAYPORT-BLUE POINT HS
15U AMERICAN DIVISION
LI TITANS NAVY-15U @ LI PADRES-15U 6:00pm ST. ANTHONY'S HS
16U NATIONAL DIVISION
HANKS YANKS-16U @ FROZEN ROPES GC-WHITE-16U 8:30pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
17U EASTERN DIVISION
LI STORM BLACK-17U @ TEAM BBH-RIZZI-17U 6:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
18U NATIONAL DIVISION
SMITHTOWN BULLS-18U @ LI WHITE SOX-18U 6:00pm LINDENHURST MIDDLE SCHOOL
Saturday,  Jul 11
13U NATIONAL DIVISION
SOUTH SHORE SLAMMERS-13U @ GALAXY ATHLETICS-13U 8:30am DIAMOND IN THE PINES #1
TEAM BEAST HIRSCH-13U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-13U 9:00am ADELPHI UNIVERSITY
NEW YORK STEELHEADS-13U @ LI TITANS MAX BAT-13U 9:00am CONNETQUOT HS-V
TEAM STEEL BLACK-13U @ POSITION/TBD 9:00am PAL COMPLEX C-1
TEAM BEAST BLACK-13U @ ISLIP OWLS-BREW-13U 9:00am RONKONKOMA MS
GALAXY ATHLETICS-13U @ SOUTH SHORE SLAMMERS-13U 10:30am DIAMOND IN THE PINES #1
HITTERS CLUB HAWKEYES-13U @ TEAM BEAST HIRSCH-13U 11:00am ADELPHI UNIVERSITY
LI TITANS MAX BAT-13U @ NEW YORK STEELHEADS-13U 11:00am CONNETQUOT HS-V
POSITION/TBD @ TEAM STEEL BLACK-13U 11:00am PAL COMPLEX C-1
ISLIP OWLS-BREW-13U @ TEAM BEAST BLACK-13U 11:00am RONKONKOMA MS
13U AMERICAN DIVISION
ISLIP OWLS-HICK-13U @ FROZEN ROPES GC-13U 8:30am CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
SOUTH COUNTRY METROPOLITANS-13U @ SMITHTOWN BULLDOGS-13U 9:00am CYA FIELD #7
LI TITANS WHITE-13U @ EAST MEADOW MUSTANGS-13U 9:00am EAST MEADOW SPORTS COMPLEX FIELD 2
FROZEN ROPES GC-13U @ ISLIP OWLS-HICK-13U 10:30am CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE
SMITHTOWN BULLDOGS-13U @ SOUTH COUNTRY METROPOLITANS-13U 11:00am CYA FIELD #7
EAST MEADOW MUSTANGS-13U @ LI TITANS WHITE-13U 11:00am EAST MEADOW SPORTS COMPLEX FIELD 2
14U NATIONAL DIVISION
LI PATRIOTS-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-DOM-14U 1:00pm ADELPHI UNIVERSITY
HITTERS CLUB HAWKEYES-DOM-14U @ LI PATRIOTS-14U 3:00pm ADELPHI UNIVERSITY
LI JUNIOR DUCKS-LOFT-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-BART-14U 5:00pm ADELPHI UNIVERSITY
14U AMERICAN DIVISION
OAKDALE INDIANS-14U @ L.I. ELITE-14U 9:00am LOCUST AVENUE, BOHEMIA
L.I. ELITE-14U @ OAKDALE INDIANS-14U 11:00am LOCUST AVENUE, BOHEMIA
NORTH SHORE VIKINGS-14U @ LI OUTLAWS-14U 1:00pm DIAMOND IN THE PINES #1
LI OUTLAWS-14U @ NORTH SHORE VIKINGS-14U 3:00pm DIAMOND IN THE PINES #1
15U NATIONAL DIVISION
BODY ARMOR TITANS-15U @ LI LUGNUTS-15U 8:30am DIAMOND IN THE PINES #2
LI TITANS BLUE-15U @ LONG ISLAND BEARS-15U 9:00am NEW YORK TECH
LI LUGNUTS-15U @ BODY ARMOR TITANS-15U 10:30am DIAMOND IN THE PINES #2
LONG ISLAND BEARS-15U @ LI TITANS BLUE-15U 11:15am NEW YORK TECH
NY STEELHEADS-15U @ PROSPECT ACADEMY-15U 2:00pm CYA FIELD #7
CONNETQUOT CHIEFS-15U @ QUEENS BLACK SOX-15U 2:30pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
PROSPECT ACADEMY-15U @ NY STEELHEADS-15U 4:30pm CYA FIELD #7
QUEENS BLACK SOX-15U @ CONNETQUOT CHIEFS-15U 4:30pm LOCUST AVENUE, BOHEMIA
15U AMERICAN DIVISION
FROZEN ROPES GC RED-15U @ BRENTWOOD BRAVES-15U 9:00am BRENTWOOD STATE PARK #2
B1000 SEMINOLES-CAVA-15U @ HUNTINGTON A'S-15U 9:00am EISENHOWER PARK B
HUNTINGTON A'S-15U @ B1000 SEMINOLES-CAVA-15U 11:00am EISENHOWER PARK B
BRENTWOOD BRAVES-15U @ FROZEN ROPES GC RED-15U 11:30am BRENTWOOD STATE PARK #2
LI BARNSTORMERS-15U @ DIAMOND SPIKES GRAY-15U 2:00pm HOLY TRINITY HS
NORTH SHORE STALLIONS-15U @ DIAMOND SPIKES GRAY-15U 4:00pm HOLY TRINITY HS
16U NATIONAL DIVISION
BRENTWOOD BRAVES-16U @ DIAMOND SPIKES GRAY-16U 9:00am ABE LEVITT FIELD
PROSPECT ACADEMY BLACK-16U @ LI COUGARS-16U 9:00am ST JOHN'S HS
B45 NATION-16U @ LONG ISLAND ASTROS-16U 10:00am HERRICKS COMMUNITY CENTER
LI COUGARS-16U @ PROSPECT ACADEMY BLACK-16U 11:00am ST JOHN'S HS
DIAMOND SPIKES GRAY-16U @ BRENTWOOD BRAVES-16U 11:30am ABE LEVITT FIELD
FROZEN ROPES GC-WHITE-16U @ FREEDOM BASEBALL-16U 2:00pm ABE LEVITT FIELD
BONNIE ROCKETS-16U @ HANKS YANKS-16U 2:00pm PAL STADIUM
HANKS YANKS-16U @ BONNIE ROCKETS-16U 4:00pm PAL STADIUM
FREEDOM BASEBALL-16U @ FROZEN ROPES GC-WHITE-16U 4:30pm ABE LEVITT FIELD
16U AMERICAN DIVISION
B1000 SEMINOLES-STEIN-16U @ LI STORM WHITE-16U 9:00am FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LONG ISLAND HURRICANES-16U @ LONG ISLAND HAWKS-16U 10:00am COLD SPRING HARBOR HS
LI STORM WHITE-16U @ B1000 SEMINOLES-STEIN-16U 11:00am FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LONG ISLAND HAWKS-16U @ LONG ISLAND HURRICANES-16U 12:00pm COLD SPRING HARBOR HS
NORTH BABYLON BULLDOGS-16U @ LI FALCONS-16U 2:00pm PAL COMPLEX C-1
LI FALCONS-16U @ NORTH BABYLON BULLDOGS-16U 4:00pm PAL COMPLEX C-1
17U WESTERN DIVISION
CENTRAL LI RAMS-17U @ DIAMOND SPIKES BLACK-17U 9:00am HOLY TRINITY HS
DIAMOND SPIKES BLACK-17U @ CENTRAL LI RAMS-17U 11:00am HOLY TRINITY HS
17U EASTERN DIVISION
LI TITANS GOLD-17U @ EAST COAST JAYS-17U 9:00am DEER PARK HS
LONG ISLAND LUGNUTS-17U @ NY STEELHEADS BLACK-17U 9:00am SUFFOLK CC SELDEN
EAST COAST JAYS-17U @ LI TITANS GOLD-17U 11:00am DEER PARK HS
NY STEELHEADS BLACK-17U @ LI COUGARS-17U 11:00am SUFFOLK CC SELDEN
BRENTWOOD BRAVES-17U @ DIX HILLS DODGERS-17U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
LI TITANS WHITE-17U @ HUNTINGTON ATHLETICS-17U 2:00pm HARBORFIELDS HS
DIX HILLS DODGERS-17U @ BRENTWOOD BRAVES-17U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
HUNTINGTON ATHLETICS-17U @ LI TITANS WHITE-17U 4:00pm HARBORFIELDS HS
18U NATIONAL DIVISION
LI STORM BLACK-18U @ LI TITANS GOLD-18U 9:00am SUNY STONY BROOK
SSBA NATIONALS-18U @ NEW YORK BULLDOGS-18U 10:00am RANDALL'S ISLAND FIELD 41
LI TITANS GOLD-18U @ LI STORM BLACK-18U 11:00am SUNY STONY BROOK
NEW YORK BULLDOGS-18U @ SSBA NATIONALS-18U 12:15pm RANDALL'S ISLAND FIELD 41
LONG ISLAND MARINERS-18U @ TEAM BBH-18U 12:30pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
SMITHTOWN BULLS-18U @ LI STORM BLUE-18U 2:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
TEAM BBH-18U @ LONG ISLAND MARINERS-18U 2:30pm BASEBALL HEAVEN FIELD 2
LI STORM BLUE-18U @ SMITHTOWN BULLS-18U 4:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
COLLEGE DIVISION
HANKS YANKS-COLLEGE @ NEW YORK NATIONALS-COLLEGE 9:00am PAL STADIUM
NEW YORK NATIONALS-COLLEGE @ HANKS YANKS-COLLEGE 11:00am PAL STADIUM
SOUTH SHORE MONARCHS-COLLEGE @ CGI BRAVES-COLLEGE 12:30pm DOWLING COLLEGE STADIUM
CGI BRAVES-COLLEGE @ SOUTH SHORE MONARCHS-COLLEGE 2:30pm DOWLING COLLEGE STADIUM
SUFFOLK BRAVES-COLLEGE @ LI HELLCATS-COLLEGE 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
LI HELLCATS-COLLEGE @ SUFFOLK BRAVES-COLLEGE 6:00pm BRENTWOOD STATE PARK #1
Sunday,  Jul 12
13U NATIONAL DIVISION
TEAM STEEL BLACK-13U @ B45 NATION-13U 9:00am RONKONKOMA MS
B45 NATION-13U @ TEAM STEEL BLACK-13U 11:00am RONKONKOMA MS
PLAINEDGE PATRIOTS-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 2:00pm RONKONKOMA MS
LI JUNIOR DUCKS-13U @ PLAINEDGE PATRIOTS-13U 4:00pm RONKONKOMA MS
13U AMERICAN DIVISION
NORTH BABYLON BULLDOGS-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 9:00am NORTH BABYLON HS
NORTH BABYLON BULLDOGS-13U @ LI JUNIOR DUCKS-13U 11:00am NORTH BABYLON HS
14U NATIONAL DIVISION
NEW YORK STEELHEADS-14U @ LI TITANS CARR-14U 9:00am CYA FIELD #7
HITTERS CLUB HAWKEYES-BART-14U @ LI TITANS WHITE-14U 10:00am BAYPORT-BLUE POINT HS
LI TITANS CARR-14U @ NEW YORK STEELHEADS-14U 11:00am CYA FIELD #7
LI TITANS WHITE-14U @ HITTERS CLUB HAWKEYES-BART-14U 12:30pm BAYPORT-BLUE POINT HS
LI JUNIOR DUCKS-LOFT-14U @ HANKS YANKS-14U 5:00pm ALLEN PARK
14U AMERICAN DIVISION
L.I. ELITE-14U @ EAST MEADOW MUSTANGS-14U 9:00am EAST MEADOW SPORTS COMPLEX FIELD 1
SMITHTOWN BULLS-MEAN-14U @ SACHEM WARRIORS-14U 9:00am HALF HOLLOW HILLS EAST
SACHEM WARRIORS-14U @ SMITHTOWN BULLS-MEAN-14U 11:00am HALF HOLLOW HILLS EAST
EAST MEADOW MUSTANGS-14U @ L.I. ELITE-14U 11:15am EAST MEADOW SPORTS COMPLEX FIELD 1
NORTH SHORE BULLDOGS-14U @ CENTRAL L.I. RAMS-14U 2:00pm CYA FIELD #7
CENTRAL L.I. RAMS-14U @ NORTH SHORE BULLDOGS-14U 4:30pm CYA FIELD #7
15U NATIONAL DIVISION
LI MUDCATS BLACK-15U @ NY NATIONALS CENTRAL-15U 1:00pm DIAMOND IN THE PINES #1
LI TITANS WHITE-15U @ LI RAYS-15U 1:00pm DIAMOND IN THE PINES #2
NY NATIONALS CENTRAL-15U @ LI MUDCATS BLACK-15U 3:00pm DIAMOND IN THE PINES #1
LI RAYS-15U @ LI TITANS WHITE-15U 3:00pm DIAMOND IN THE PINES #2
LI STORM BLACK-15U @ QUEENS BLACK SOX-15U 4:00pm PAL OVAL TURF FIELD, QUEENS
15U AMERICAN DIVISION
LI BARNSTORMERS-15U @ NORTH SHORE STALLIONS-15U 9:00am ROCKY POINT HS
LI TITANS NAVY-15U @ LI JUNIOR DUCKS-15U 9:00am SUNY STONY BROOK
NORTH SHORE STALLIONS-15U @ LI BARNSTORMERS-15U 11:30am ROCKY POINT HS
LI JUNIOR DUCKS-15U @ LI TITANS NAVY-15U 11:30am SUNY STONY BROOK
LI STORM WHITE-15U @ LI PADRES-15U 2:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LI PADRES-15U @ LI STORM WHITE-15U 4:00pm FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
16U NATIONAL DIVISION
NY STEELHEADS BLACK-16U @ LI STORM BLACK-16U 9:00am FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
LI PROSPECTS RED-16U @ NY STEELHEADS GOLD-16U 9:00am PAL STADIUM
LI STORM BLACK-16U @ NY STEELHEADS BLACK-16U 11:00am FARMINGDALE STATE COLLEGE - GRASS
NY STEELHEADS GOLD-16U @ LI PROSPECTS RED-16U 11:00am PAL STADIUM
16U AMERICAN DIVISION
HUNTINGTON LIONS-16U @ CGI BRAVES-16U 8:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
DIAMOND SPIKES BLUE-16U @ LI TITANS BLUE-16U 9:00am ABE LEVITT FIELD
CENTRAL LI RAMS-16U @ B1000 SEMINOLES-STEIN-16U 9:00am HOFSTRA UNIVERSITY
LI SHARKS-16U @ SOUTH SHORE ELITE-16U 9:00am PAL COMPLEX C-1
CGI BRAVES-16U @ HUNTINGTON LIONS-16U 10:00am DOWLING COLLEGE STADIUM
SOUTH SHORE ELITE-16U @ LI SHARKS-16U 11:00am PAL COMPLEX C-1
LI TITANS BLUE-16U @ DIAMOND SPIKES BLUE-16U 11:30am ABE LEVITT FIELD
B1000 SEMINOLES-STEIN-16U @ CENTRAL LI RAMS-16U 11:30am HOFSTRA UNIVERSITY
BRENTWOOD BRAVES-GREEN-16U @ LI BLACK DIAMONDS-16U 2:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
LI BLACK DIAMONDS-16U @ BRENTWOOD BRAVES-GREEN-16U 4:00pm BRENTWOOD STATE PARK #2
17U WESTERN DIVISION
LI STORM WHITE-17U @ POSITION/TBD 9:00am ADELPHI UNIVERSITY
TEAM BASEBALL HEAVEN-DESAN-17U @ PROSPECT DODGERS-MAR-17U 9:00am BASEBALL HEAVEN FIELD 1
MASSAPEQUA CYCLONES-17U @ LI STORM BLACK-17U 9:00am BURNS PARK
POSITION/TBD @ LI STORM WHITE-17U 11:00am ADELPHI UNIVERSITY
PROSPECT DODGERS-MAR-17U @ TEAM BASEBALL HEAVEN-DESAN-17U 11:00am BASEBALL HEAVEN FIELD 1
LI STORM BLACK-17U @ MASSAPEQUA CYCLONES-17U 11:00am BURNS PARK
LI FORCE GOLD-17U @ B1000 SEMINOLES-RIN-17U 2:00pm HOFSTRA UNIVERSITY
LI FORCE GOLD-17U @ B1000 SEMINOLES-RIN-17U 4:30pm HOFSTRA UNIVERSITY
17U EASTERN DIVISION
CONNETQUOT T-BIRDS-17U @ NY STEELHEADS GOLD-17U 9:00am CONNETQUOT HS-V
LI PADRES-17U @ LONG ISLAND LUGNUTS-17U 9:00am SUFFOLK CC SELDEN
EAST COAST JAYS-17U @ LI COUGARS-17U 10:00am ST JOHN'S HS
NY STEELHEADS GOLD-17U @ CONNETQUOT T-BIRDS-17U 11:00am CONNETQUOT HS-V
LONG ISLAND LUGNUTS-17U @ LI PADRES-17U 11:00am SUFFOLK CC SELDEN
LI COUGARS-17U @ EAST COAST JAYS-17U 12:00pm ST JOHN'S HS
18U NATIONAL DIVISION
NEW YORK BULLDOGS-18U @ MATTITUCK OSPREYS-18U 10:00am COCHRAN PARK
MATTITUCK OSPREYS-18U @ NEW YORK BULLDOGS-18U 12:15pm COCHRAN PARK
COLLEGE DIVISION
HITTERS HAWKEYES-COLLEGE @ LI YOUNG GUNS--COLLEGE 2:00pm CONNETQUOT HS-V
SUFFOLK NATIONALS-COLLEGE @ GOLDEN EAGLES-COLLEGE 2:00pm PAL STADIUM
NEW YORK THUNDER-COLLEGE @ HANKS YANKS-COLLEGE 2:00pm PATCHOGUE-MEDFORD HS
LI YOUNG GUNS--COLLEGE @ HITTERS HAWKEYES-COLLEGE 4:00pm CONNETQUOT HS-V
GOLDEN EAGLES-COLLEGE @ SUFFOLK NATIONALS-COLLEGE 4:00pm PAL STADIUM
HANKS YANKS-COLLEGE @ NEW YORK THUNDER-COLLEGE 4:00pm PATCHOGUE-MEDFORD HS
GARDEN CITY GRAYS-COLLEGE @ PAL BLUE HAWKS-COLLEGE 5:30pm CANTIAGUE PARK, HICKSVILLE

For a complete schedule listing, click here!