Calendar
Subscribe to our Newsletter- Sun
- Mon
- Tue
- Wed
- Thu
- Fri
- Sat
-
26
-
27
-
28
-
29
-
30
-
31
-
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
9
-
10
-
11
-
12
-
13
-
14
-
15
-
16
-
17
-
18
-
19
-
20
-
21
-
22
-
23
-
24
-
25
-
26
-
27
-
28
-
29
-
30
-
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
June 1 2024
U10: Fredon Team 1 Power/Byron vs -Tournament@ Wheatsworth Field
U10: Hampton Team 1 Mitschele vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Hampton Team 2 Herbison vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: High Point Team 1 Scott vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: High Point Team 2 Ordini vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: High Point Team 3 Rogers vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Newton United Team 1 Dobrowski vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Newton United Team 2 Ludwig vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Newton United Team 3 Moes vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Newton United Team 4 Renaldo vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Newton United Team 5 Posey vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Ogdensburg Team 1 Roman vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Sandyston Team 1 Tanzola vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Skylands Team 1 Stoll vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Skylands Team 2 Ruggiero vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Skylands Team 3 Ossen vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Stillwater Team 1 Bodensieck vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Wallkill Valley Team 1 Carrigan vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Wallkill Valley Team 2 Millligan vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Wallkill Valley Team 3 Pourshariati vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Wallkill Valley Team 4 Sena vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: Wallkill Valley Team 5 Sullivan vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
U10: WallKill Valley Team 6 Lang vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Hampton - U12 - Team 1 Molinet vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: High Point - U12 - Team 2 Chapman vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Newton United - U12 - Team 1 Stewart vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Ogdensburg - U12 - Team 1 De Meo vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Sandyston - U12 - Team 1 Hess vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Skylands - U12 - Team 1 Masker vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: Stillwater - U12 - Team 1 Da Rocha vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 1 Maloney vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 2 Debree vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 3 Rodrigues vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 4 Latorre vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: High Point Team 2 Nelson vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Newton Team 1 Doone vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Newton United Team 2 Iaquierdo vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Ogdensburg Cacia vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Skylands Team 1 Symons vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Tournament vs High Point Team 1 Sybesma
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Tournament vs Wallkill Team 1 Romeo
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Tournament vs Wallkill Team 2 Conklin
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Tournament vs Wallkill Team 3 Violante
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: West Milford Team 1 Easterbrook vs Tournament
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U6: Fredon - U6 - Team#1: Eitner/Power vs Ogdensburg - U6 - Team#1: Patrick
@ Bridge Street Field
9:00 AM U6: Stillwater - U6 - Team #1: vs Hampton - U6 - Team#2: Bishop
@ McKeown School - Lower
9:00 AM U8: High Point - U8 - Team 5 Brarman vs Newton United - U8 - Team 2 McGrath
@ Bodhi Monastery
10:00 AM U6: HPUSC - U6 - Team#1: Rosselli vs Hampton - U6 - Team#3: Keiling
@ McKeown School - Lower
10:00 AM U6: Stillwater - U6 - Team #2 vs Skylands- U6 - Team #3: Vala
@ Frankford Park - Field 8
10:00 AM U8: High Point - U8 - Team 4 Cosh vs Ogdensburg - U8 - Team 2 Dunne
@ Bridge Street Field
10:30 AM U12: High Point - U12 - Team 1 Lynes vs -Tournament
@ Wheatsworth Field
10:30 AM U8: Stillwater - U8 - Team 2 Magura vs Newton United - U8 - Team 4 Langenbrunner
@ Bodhi Monastery
11:00 AM U6: Skylands - U6 - Team #1: Mass vs Skylands - U6 - Team #2: Babcock
@ Frankford Park - Field 8
11:00 AM U8: Hampton - U8 - Team 2 Morris vs Skylands - U8 - Team 2 Dexter
@ Frankford Park - Field 5
11:00 AM U8: Newton United - U8 - Team 3 Lengen vs Hampton - U8 - Team 3 Schulman
@ McKeown (Upper Field). Mohawk Ridge Field
11:00 AM U8: Newton United - U8 - Team 5 Sayer vs Lenape Valley - U8 - Team 1 Stefenelli
@ Tamarack Park
11:30 AM U8: Stillwater - U8 - Team 1 Wesley vs Ogdensburg - U8 - Team 3 Joyce
@ Bridge Street Field
12:00 PM U8: High Point - U8 - Team 3 Wilke vs Newton United - U8 - Team 1 DeVore
@ Bodhi Monastery
12:30 PM U6: HPUSC - U6 - Team#2: Beach vs Sandyston - U6 - Team#1: Mead
@ Sandyston Municipal Bldg
12:30 PM U8: High Point - U8 - Team 1 Klingler vs Hampton - U8 - Team 1 Biron
@ McKeown (Upper Field). Mohawk Ridge Field
12:30 PM U8: High Point - U8 - Team 2 Miller vs Lenape Valley - U8 - Team 2 Barbero
@ Tamarack Park
12:30 PM U8: Sandyston - U8 - Team 1 Wittman vs Skylands - U8 - Team 3 Dowling
@ Frankford Park - Field 5
1:00 PM U8: Skylands - U8 - Team 1 Ossen vs Ogdensburg - U8 - Team 1 Hughes
@ Bridge Street Field
June 2 2024
June 3 2024
June 4 2024
June 5 2024
June 6 2024
June 7 2024
June 8 2024
9:00 AM U15: High Point Team 1 Sybesma vs Wallkill Team 2 Conklin@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: West Milford Team 1 Easterbrook vs Newton United Team 2 Iaquierdo
@ Goodale Field
9:00 AM U6: Fredon - U6 - Team#1: Eitner/Power vs Hampton - U6 - Team#2: Bishop
@ McKeown School - Lower
9:00 AM U6: Hampton - U6 - Team#1: Braun vs Stillwater - U6 - Team #1:
@ Volunteer Field
9:00 AM U6: Skylands - U6 - Team #1: Mass vs HPUSC - U6 - Team#2: Beach
@ Woodbourne Park - Field 6
9:00 AM U6: Skylands- U6 - Team #3: Vala vs Skylands - U6 - Team #2: Babcock
@ Frankford Park - Field 8
9:00 AM U8: High Point - U8 - Team 1 Klingler vs Skylands - U8 - Team 3 Dowling
@ Frankford Park
9:00 AM U8: High Point - U8 - Team 4 Cosh vs Ogdensburg - U8 - Team 1 Hughes
@ Bridge Street Field
9:00 AM U8: Lenape Valley - U8 - Team 2 Barbero vs High Point - U8 - Team 3 Wilke
@ Woodbourne Park - Field 6
9:00 AM U8: Newton United - U8 - Team 3 Lengen vs Newton United - U8 - Team 2 McGrath
@ Bodhi Monastery
10:00 AM U10: Newton United Team 1 Dobrowski vs Stillwater Team 1 Bodensieck
@ Volunteer Field
10:00 AM U6: Stillwater - U6 - Team #2 vs Hampton - U6 - Team#3: Keiling
@ McKeown School - Lower
10:00 AM U8: Stillwater - U8 - Team 1 Wesley vs Skylands - U8 - Team 1 Ossen
@ Frankford Park - Field 5
10:30 AM U10: Newton United Team 5 Posey vs Skylands Team 2 Ruggiero
@ Frankford Park - Field 4
10:30 AM U10: Skylands Team 1 Stoll vs High Point Team 2 Ordini
@ Woodbourne Park - Field 6
10:30 AM U10: Wallkill Valley Team 2 Millligan vs Wallkill Valley Team 4 Sena
@ Wheatsworth Field
10:30 AM U12: High Point - U12 - Team 2 Chapman vs WALLKILL - U12 - Team 3 Rodrigues
@ Wheatsworth Field
10:30 AM U15: Newton Team 1 Doone vs High Point Team 2 Nelson
@ Woodbourne Park - Field 5
10:30 AM U6: HPUSC - U6 - Team#1: Rosselli vs Ogdensburg - U6 - Team#1: Patrick
@ Bridge Street Field
10:30 AM U8: Ogdensburg - U8 - Team 3 Joyce vs Newton United - U8 - Team 1 DeVore
@ Bodhi Monastery
11:00 AM U10: Newton United Team 3 Moes vs Sandyston Team 1 Tanzola
@ Sandyston Municipal Bldg
11:00 AM U8: Fredon - U8 - Team 1 Either/Power vs Hampton - U8 - Team 3 Schulman
@ McKeown (Upper Field). Mohawk Ridge Field
11:30 AM U12: Sandyston - U12 - Team 1 Hess vs Stillwater - U12 - Team 1 Da Rocha
@ Volunteer Field
11:30 AM U8: Stillwater - U8 - Team 2 Magura vs Ogdensburg - U8 - Team 2 Dunne
@ Bridge Street Field
12:00 PM U10: High Point Team 1 Scott vs Newton United Team 2 Ludwig
@ Bodhi Monastery
12:00 PM U10: Newton United Team 4 Renaldo vs High Point Team 3 Rogers
@ Woodbourne Park - Field 6
12:00 PM U10: Wallkill Valley Team 1 Carrigan vs Wallkill Valley Team 3 Pourshariati
@ Wheatsworth Field
12:00 PM U15: Ogdensburg Cacia vs Skylands Team 1 Symons
@ Frankford Park - Field 9
12:00 PM U15: Wallkill Team 3 Violante vs Wallkill Team 1 Romeo
@ Wheatsworth Field
12:00 PM U8: Hampton - U8 - Team 1 Biron vs Sandyston - U8 - Team 1 Wittman
@ Sandyston Municipal Bldg
12:00 PM U8: Hampton - U8 - Team 2 Morris vs High Point - U8 - Team 2 Miller
@ Woodbourne Park - Field 6
12:30 PM U10: Skylands Team 3 Ossen vs Hampton Team 2 Herbison
@ Hampton Pit
1:00 PM U12: Newton United - U12 - Team 1 Stewart vs Skylands - U12 - Team 1 Masker
@ Frankford Park - Field 2
1:00 PM U8: Newton United - U8 - Team 5 Sayer vs High Point - U8 - Team 5 Brarman
@ Woodbourne Park - Field 6
1:30 PM U10: Fredon Team 1 Power/Byron vs WallKill Valley Team 6 Lang
@ Wheatsworth Field
1:30 PM U10: Hampton Team 1 Mitschele vs Ogdensburg Team 1 Roman
@ Bridge Street Field
1:30 PM U12: Ogdensburg - U12 - Team 1 De Meo vs High Point - U12 - Team 1 Lynes
@ Woodbourne Park - Field 7
1:30 PM U8: Lenape Valley - U8 - Team 1 Stefenelli vs Newton United - U8 - Team 4 Langenbrunner
@ Bodhi Monastery
2:00 PM U12: WALLKILL - U12 - Team 1 Maloney vs WALLKILL - U12 - Team 4 Latorre
@ Wheatsworth Field
2:00 PM U12: WALLKILL - U12 - Team 2 Debree vs Hampton - U12 - Team 1 Molinet
@ Hampton Pit
June 9 2024
June 10 2024
June 11 2024
June 12 2024
June 13 2024
June 14 2024
June 15 2024
9:00 AM U10: Hampton Team 2 Herbison vs Fredon Team 1 Power/Byron@ Lodestar Park
9:00 AM U10: High Point Team 2 Ordini vs Newton United Team 5 Posey
@ Bodhi Monastery
9:00 AM U10: Sandyston Team 1 Tanzola vs Ogdensburg Team 1 Roman
@ Bridge Street Field
9:00 AM U10: Wallkill Valley Team 1 Carrigan vs Wallkill Valley Team 4 Sena
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U15: Wallkill Team 2 Conklin vs Wallkill Team 1 Romeo
@ Wheatsworth Field
9:00 AM U6: Hampton - U6 - Team#3: Keiling vs Hampton - U6 - Team#1: Braun
@ McKeown School - Lower
9:00 AM U6: HPUSC - U6 - Team#1: Rosselli vs Skylands - U6 - Team #2: Babcock
@ Frankford Park - Field 8
9:00 AM U6: Ogdensburg - U6 - Team#1: Patrick vs HPUSC - U6 - Team#2: Beach
@ Woodbourne Park - Field 6
9:00 AM U6: Sandyston - U6 - Team#1: Mead vs Skylands - U6 - Team #1: Mass
@ Frankford Park - Field 8
9:00 AM U6: Stillwater - U6 - Team #2 vs Stillwater - U6 - Team #1:
@ Volunteer Field
9:00 AM U8: Stillwater - U8 - Team 2 Magura vs Lenape Valley - U8 - Team 1 Stefenelli
@ Tamarack Park
10:00 AM U12: High Point - U12 - Team 1 Lynes vs Skylands - U12 - Team 1 Masker
@ Frankford Park - Field 2
10:00 AM U6: Skylands- U6 - Team #3: Vala vs Hampton - U6 - Team#2: Bishop
@ McKeown School - Lower
10:00 AM U8: High Point - U8 - Team 3 Wilke vs Skylands - U8 - Team 3 Dowling
@ Frankford Park - Field 5
10:00 AM U8: Newton United - U8 - Team 2 McGrath vs Stillwater - U8 - Team 1 Wesley
@ Volunteer Field
10:00 AM U8: Skylands - U8 - Team 2 Dexter vs High Point - U8 - Team 4 Cosh
@ Woodbourne Park
10:30 AM U10: Wallkill Valley Team 2 Millligan vs WallKill Valley Team 6 Lang
@ Wheatsworth Field
10:30 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 2 Debree vs Ogdensburg - U12 - Team 1 De Meo
@ Bridge Street Field
10:30 AM U12: WALLKILL - U12 - Team 3 Rodrigues vs WALLKILL - U12 - Team 1 Maloney
@ Wheatsworth Field
10:30 AM U15: Ogdensburg Cacia vs High Point Team 1 Sybesma
@ Woodbourne Park - Field 5
10:30 AM U8: Hampton - U8 - Team 2 Morris vs Lenape Valley - U8 - Team 2 Barbero
@ Tamarack Park
10:30 AM U8: Ogdensburg - U8 - Team 1 Hughes vs Newton United - U8 - Team 3 Lengen
@ Bodhi Monastery
10:30 AM U8: Ogdensburg - U8 - Team 2 Dunne vs Fredon - U8 - Team 1 Either/Power
@ Lodestar Park
11:00 AM U15: Wallkill Team 3 Violante vs West Milford Team 1 Easterbrook
@ West Milford CYO NOSENZO POND FIELDS
11:30 AM U10: Newton United Team 1 Dobrowski vs High Point Team 1 Scott
@ Woodbourne Park - Field 6
11:30 AM U10: Newton United Team 3 Moes vs Skylands Team 1 Stoll
@ Frankford Park - Field 4
11:30 AM U12: Newton United - U12 - Team 1 Stewart vs Stillwater - U12 - Team 1 Da Rocha
@ Volunteer Field
11:30 AM U8: High Point - U8 - Team 2 Miller vs Skylands - U8 - Team 1 Ossen
@ Frankford Park - Field 5
11:30 AM U8: High Point - U8 - Team 5 Brarman vs Hampton - U8 - Team 3 Schulman
@ McKeown (Upper Field). Mohawk Ridge Field
12:00 PM U10: High Point Team 3 Rogers vs Hampton Team 1 Mitschele
@ Hampton Pit
12:00 PM U10: Wallkill Valley Team 3 Pourshariati vs Wallkill Valley Team 5 Sullivan
@ Wheatsworth Field
12:00 PM U12: Sandyston - U12 - Team 1 Hess vs WALLKILL - U12 - Team 4 Latorre
@ Wheatsworth Field
12:00 PM U15: Skylands Team 1 Symons vs High Point Team 2 Nelson
@ Woodbourne Park - Field 5
12:00 PM U8: Newton United - U8 - Team 4 Langenbrunner vs Newton United - U8 - Team 5 Sayer
@ Bodhi Monastery
12:00 PM U8: Sandyston - U8 - Team 1 Wittman vs Ogdensburg - U8 - Team 3 Joyce
@ Bridge Street Field
12:30 PM U15: Newton United Team 2 Iaquierdo vs Newton Team 1 Doone
@ Goodale Field
1:00 PM U10: Newton United Team 2 Ludwig vs Stillwater Team 1 Bodensieck
@ Volunteer Field
1:00 PM U10: Skylands Team 3 Ossen vs Skylands Team 2 Ruggiero
@ Frankford Park - Field 4
1:00 PM U8: Newton United - U8 - Team 1 DeVore vs Hampton - U8 - Team 1 Biron
@ McKeown (Upper Field). Mohawk Ridge Field
3:00 PM U12: Hampton - U12 - Team 1 Molinet vs High Point - U12 - Team 2 Chapman
@ Woodbourne Park - Field 7