Calendar
Subscribe to our Newsletter- Sun
- Mon
- Tue
- Wed
- Thu
- Fri
- Sat
-
30
-
31
-
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
9
-
10
-
11
-
12
-
13
-
14
-
15
-
16
-
17
-
18
-
19
-
20
-
21
-
22
-
23
-
24
-
25
-
26
9:00am
@ SS 10
3RD GRADE - CP-ERWIN
3RD GRADE - SS SILVER- FEUTRAL
9:00am
@ MP L
K/1 - CP-CALDWELL
K/1 - MP-RHINEHART
9:00am
@ CP 1
4TH GRADE - SS BLACK- BIEHL
4TH GRADE - CP-DICKERSON
10:00am
@ NP 1
2ND GRADE PRESEASON - CP-SCHREIBER
2ND GRADE PRESEASON - NAFL BEARS-EDWARDS
10:00am
@ SS 9
FLAG 2nd/3rd - RAY OF HOPE
FLAG 2nd/3rd - SOUTH FORSYTH
10:00am
@ LL 3
3RD GRADE NON DIVISIONAL GAMES - CLAYTON COUNTY
3RD GRADE NON DIVISIONAL GAMES - NFJR-SZAKACS
10:00am
@ NP 2
3RD GRADE - MP-ADAMS
3RD GRADE - NAFL BEARS- DOUGHTY
10:00am
@ Northview HS
FLAG K/1 - SOUTH FORSYTH
FLAG K/1 - JCYFA BLUE
10:30am
@ SS 10
3RD GRADE - SS WHITE- WATKINS
3RD GRADE - SS BLACK- FISCHER
10:30am
@ MP L
K/1 - SS BLUE- PREHAR
K/1 - MP-MCKEE
10:30am
@ CP 1
6TH GRADE - BLESSED TRINITY
6TH GRADE - CP-SHIRLEY
11:00am
@ SS 9
PREMIER TEAMS - MP 4TH GRADE
PREMIER TEAMS - SOUTH FORSYTH 4TH GRADE
11:30am
@ NP 2
3RD GRADE - SS BLUE- RINER
3RD GRADE - NAFL EAGLES-ARTHUR
11:30am
@ NP 1
4TH GRADE - SS BLUE- DOUGLAS
4TH GRADE - NAFL BEARS-MCHALE
11:30am
@ LL 3
6TH GRADE - MP-RUIZ
6TH GRADE - NFJR-FERRER
12:00pm
@ CP 1
5TH GRADE - MP-BENNETT
5TH GRADE - CP-JACOBS
12:00pm
@ SS 10
2ND GRADE PRESEASON - MP-FORD
2ND GRADE PRESEASON - SS BLUE- KRSUL
12:00pm
@ MP L
4TH GRADE - NAFL RAIDERS-ROUSE
4TH GRADE - MP-LANGFORD
1:00pm
@ NP 1
4TH GRADE - NFJR-WILLIAMS
4TH GRADE - NAFL BEARS-DRYE
1:00pm
@ NP 2
4TH GRADE - MP-STEPHENS
4TH GRADE - NAFL EAGLES-SMALLEY
1:00pm
@ SS 9
PREMIER TEAMS - DECATUR
PREMIER TEAMS - LAMBERT 5TH GRADE
1:30pm
@ CP 1
5TH GRADE - NFJR-SEXTON
5TH GRADE - CP-MCCURDY
1:30pm
@ MP L
6TH GRADE - NFJR-FREEMAN
6TH GRADE - MP-SANDER
1:30pm
@ SS 10
2ND GRADE PRESEASON - MP-CATO
2ND GRADE PRESEASON - SS BLACK- STREET
2:00pm
@ PROVIDENCE
7/8TH GRADE - SOUTH FORSYTH
7/8TH GRADE - PROVIDENCE
2:30pm
@ NP 1
5TH GRADE - MP-FISTER
5TH GRADE - NAFL EAGLES-HERMAN
2:30pm
@ NP 2
5TH GRADE - SS SILVER- LYNCH
5TH GRADE - NAFL BEARS-COUNTS
3:00pm
@ SS 10
6TH GRADE - SS WHITE- FISHER
6TH GRADE - SS BLUE-LOMAX
3:00pm
@ MP L
6TH GRADE - CP-LYNN
6TH GRADE - MP-HAMM
3:00pm - 7:00pm
@ SS 9
7/8TH GRADE - CHATTAHOOCHEE
7/8TH GRADE - LAMBERT
4:00pm
@ CP 1
PREMIER TEAMS - HEBRON
PREMIER TEAMS - FORSYTH CENTRAL 4TH GRADE
5:00pm
@ Northview HS
7/8TH GRADE - NFJR
7/8TH GRADE - NORTHVIEW BLUE
6:00pm
@ CP 1
7/8TH GRADE - MP- PELLINO
7/8TH GRADE - FORSYTH CENTRAL
7:00pm
@ Northview HS
7/8TH GRADE - MP-DUNCAN
7/8TH GRADE - NORTHVIEW GREEN
-
27
-
28
-
29
-
30
6:00pm
@ NP 2
5TH GRADE - SS SILVER- LYNCH
5TH GRADE - NAFL EAGLES-HERMAN
6:00pm
@ MP L
5TH GRADE - MP-BENNETT
5TH GRADE - MP-HOLBROOK
6:00pm
@ SS 10
PREMIER TEAMS - LAMBERT 5TH GRADE
PREMIER TEAMS - SOUTH FORSYTH 5TH GRADE
6:00pm
@ LL 3
K/1 - MP-MCKEE
K/1 - NFJR-KECK
6:00pm
@ LL 4
2ND GRADE PRESEASON - SS BLACK- STREET
2ND GRADE PRESEASON - NFJR-RAY
6:00pm
@ CP 1
K/1 - SS BLUE- PREHAR
K/1 - CP-CALDWELL
7:30pm
@ CP 1
5TH GRADE - NFJR-SEXTON
5TH GRADE - CP-JACOBS
7:30pm
@ NP 2
5TH GRADE - CP-MCCURDY
5TH GRADE - NAFL BEARS-COUNTS
7:30pm
@ SS 10
7/8TH GRADE - LAMBERT
7/8TH GRADE - SOUTH FORSYTH
7:30pm
@ LL 3
7/8TH GRADE - FORSYTH CENTRAL
7/8TH GRADE - NFJR
7:30pm
@ MP L
7/8TH GRADE - MP- PELLINO
7/8TH GRADE - MP-DUNCAN
-
31
-
1
-
2
August 1 2017
August 2 2017
August 3 2017
August 4 2017
August 5 2017
August 6 2017
August 7 2017
August 8 2017
August 9 2017
August 10 2017
August 11 2017
August 12 2017
August 13 2017
August 14 2017
August 15 2017
August 16 2017
August 17 2017
August 18 2017
August 19 2017
August 20 2017
August 21 2017
August 22 2017
August 23 2017
August 24 2017
August 25 2017
August 26 2017
9:00 AM 3RD GRADE: CP-ERWIN vs SS SILVER- FEUTRAL@ SS 10
9:00 AM 4TH GRADE: SS BLACK- BIEHL vs CP-DICKERSON
@ CP 1
9:00 AM K/1: CP-CALDWELL vs MP-RHINEHART
@ MP L
10:00 AM 2ND GRADE PRESEASON: CP-SCHREIBER vs NAFL BEARS-EDWARDS
@ NP 1
10:00 AM 3RD GRADE NON DIVISIONAL GAMES: CLAYTON COUNTY vs NFJR-SZAKACS
@ LL 3
10:00 AM 3RD GRADE: MP-ADAMS vs NAFL BEARS- DOUGHTY
@ NP 2
10:00 AM - 7:00 PM FLAG 2nd/3rd: RAY OF HOPE vs SOUTH FORSYTH
@ SS 9
10:00 AM - 7:00 PM FLAG K/1: SOUTH FORSYTH vs JCYFA BLUE
@ Northview HS
10:30 AM 3RD GRADE: SS WHITE- WATKINS vs SS BLACK- FISCHER
@ SS 10
10:30 AM 6TH GRADE: BLESSED TRINITY vs CP-SHIRLEY
@ CP 1
10:30 AM K/1: SS BLUE- PREHAR vs MP-MCKEE
@ MP L
11:00 AM PREMIER TEAMS: MP 4TH GRADE vs SOUTH FORSYTH 4TH GRADE
@ SS 9
11:30 AM 3RD GRADE: SS BLUE- RINER vs NAFL EAGLES-ARTHUR
@ NP 2
11:30 AM 4TH GRADE: SS BLUE- DOUGLAS vs NAFL BEARS-MCHALE
@ NP 1
11:30 AM 6TH GRADE: MP-RUIZ vs NFJR-FERRER
@ LL 3
12:00 PM 2ND GRADE PRESEASON: MP-FORD vs SS BLUE- KRSUL
@ SS 10
12:00 PM 4TH GRADE: NAFL RAIDERS-ROUSE vs MP-LANGFORD
@ MP L
12:00 PM 5TH GRADE: MP-BENNETT vs CP-JACOBS
@ CP 1
1:00 PM 4TH GRADE: MP-STEPHENS vs NAFL EAGLES-SMALLEY
@ NP 2
1:00 PM 4TH GRADE: NFJR-WILLIAMS vs NAFL BEARS-DRYE
@ NP 1
1:00 PM - 2:00 PM PREMIER TEAMS: DECATUR vs LAMBERT 5TH GRADE
@ SS 9
1:30 PM 2ND GRADE PRESEASON: MP-CATO vs SS BLACK- STREET
@ SS 10
1:30 PM 5TH GRADE: NFJR-SEXTON vs CP-MCCURDY
@ CP 1
1:30 PM 6TH GRADE: NFJR-FREEMAN vs MP-SANDER
@ MP L
2:00 PM - 7:00 PM 7/8TH GRADE: SOUTH FORSYTH vs PROVIDENCE
@ PROVIDENCE
2:30 PM 5TH GRADE: MP-FISTER vs NAFL EAGLES-HERMAN
@ NP 1
2:30 PM 5TH GRADE: SS SILVER- LYNCH vs NAFL BEARS-COUNTS
@ NP 2
3:00 PM 6TH GRADE: CP-LYNN vs MP-HAMM
@ MP L
3:00 PM 6TH GRADE: SS WHITE- FISHER vs SS BLUE-LOMAX
@ SS 10
3:00 PM - 7:00 PM 7/8TH GRADE: CHATTAHOOCHEE vs LAMBERT
@ SS 9
4:00 PM PREMIER TEAMS: HEBRON vs FORSYTH CENTRAL 4TH GRADE
@ CP 1
5:00 PM - 7:00 PM 7/8TH GRADE: NFJR vs NORTHVIEW BLUE
@ Northview HS
6:00 PM 7/8TH GRADE: MP- PELLINO vs FORSYTH CENTRAL
@ CP 1
7:00 PM - 7:00 PM 7/8TH GRADE: MP-DUNCAN vs NORTHVIEW GREEN
@ Northview HS
9:00am
@ SS 10
3RD GRADE - CP-ERWIN 3RD GRADE - SS SILVER- FEUTRAL
9:00am
@ MP L
K/1 - CP-CALDWELL K/1 - MP-RHINEHART
9:00am
@ CP 1
4TH GRADE - SS BLACK- BIEHL 4TH GRADE - CP-DICKERSON
10:00am
@ NP 1
2ND GRADE PRESEASON - CP-SCHREIBER 2ND GRADE PRESEASON - NAFL BEARS-EDWARDS
10:00am
@ SS 9
FLAG 2nd/3rd - RAY OF HOPE FLAG 2nd/3rd - SOUTH FORSYTH
10:00am
@ LL 3
3RD GRADE NON DIVISIONAL GAMES - CLAYTON COUNTY 3RD GRADE NON DIVISIONAL GAMES - NFJR-SZAKACS
10:00am
@ NP 2
3RD GRADE - MP-ADAMS 3RD GRADE - NAFL BEARS- DOUGHTY
10:00am
@ Northview HS
FLAG K/1 - SOUTH FORSYTH FLAG K/1 - JCYFA BLUE
10:30am
@ SS 10
3RD GRADE - SS WHITE- WATKINS 3RD GRADE - SS BLACK- FISCHER
10:30am
@ MP L
K/1 - SS BLUE- PREHAR K/1 - MP-MCKEE
10:30am
@ CP 1
6TH GRADE - BLESSED TRINITY 6TH GRADE - CP-SHIRLEY
11:00am
@ SS 9
PREMIER TEAMS - MP 4TH GRADE PREMIER TEAMS - SOUTH FORSYTH 4TH GRADE
11:30am
@ NP 2
3RD GRADE - SS BLUE- RINER 3RD GRADE - NAFL EAGLES-ARTHUR
11:30am
@ NP 1
4TH GRADE - SS BLUE- DOUGLAS 4TH GRADE - NAFL BEARS-MCHALE
11:30am
@ LL 3
6TH GRADE - MP-RUIZ 6TH GRADE - NFJR-FERRER
12:00pm
@ CP 1
5TH GRADE - MP-BENNETT 5TH GRADE - CP-JACOBS
12:00pm
@ SS 10
2ND GRADE PRESEASON - MP-FORD 2ND GRADE PRESEASON - SS BLUE- KRSUL
12:00pm
@ MP L
4TH GRADE - NAFL RAIDERS-ROUSE 4TH GRADE - MP-LANGFORD
1:00pm
@ NP 1
4TH GRADE - NFJR-WILLIAMS 4TH GRADE - NAFL BEARS-DRYE
1:00pm
@ NP 2
4TH GRADE - MP-STEPHENS 4TH GRADE - NAFL EAGLES-SMALLEY
1:00pm
@ SS 9
PREMIER TEAMS - DECATUR PREMIER TEAMS - LAMBERT 5TH GRADE
1:30pm
@ CP 1
5TH GRADE - NFJR-SEXTON 5TH GRADE - CP-MCCURDY
1:30pm
@ MP L
6TH GRADE - NFJR-FREEMAN 6TH GRADE - MP-SANDER
1:30pm
@ SS 10
2ND GRADE PRESEASON - MP-CATO 2ND GRADE PRESEASON - SS BLACK- STREET
2:00pm
@ PROVIDENCE
7/8TH GRADE - SOUTH FORSYTH 7/8TH GRADE - PROVIDENCE
2:30pm
@ NP 1
5TH GRADE - MP-FISTER 5TH GRADE - NAFL EAGLES-HERMAN
2:30pm
@ NP 2
5TH GRADE - SS SILVER- LYNCH 5TH GRADE - NAFL BEARS-COUNTS
3:00pm
@ SS 10
6TH GRADE - SS WHITE- FISHER 6TH GRADE - SS BLUE-LOMAX
3:00pm
@ MP L
6TH GRADE - CP-LYNN 6TH GRADE - MP-HAMM
3:00pm - 7:00pm
@ SS 9
7/8TH GRADE - CHATTAHOOCHEE 7/8TH GRADE - LAMBERT
4:00pm
@ CP 1
PREMIER TEAMS - HEBRON PREMIER TEAMS - FORSYTH CENTRAL 4TH GRADE
5:00pm
@ Northview HS
7/8TH GRADE - NFJR 7/8TH GRADE - NORTHVIEW BLUE
6:00pm
@ CP 1
7/8TH GRADE - MP- PELLINO 7/8TH GRADE - FORSYTH CENTRAL
7:00pm
@ Northview HS
7/8TH GRADE - MP-DUNCAN 7/8TH GRADE - NORTHVIEW GREEN
August 27 2017
August 28 2017
August 29 2017
August 30 2017
6:00 PM 2ND GRADE PRESEASON: SS BLACK- STREET vs NFJR-RAY@ LL 4
6:00 PM 5TH GRADE: MP-BENNETT vs MP-HOLBROOK
@ MP L
6:00 PM 5TH GRADE: SS SILVER- LYNCH vs NAFL EAGLES-HERMAN
@ NP 2
6:00 PM K/1: MP-MCKEE vs NFJR-KECK
@ LL 3
6:00 PM K/1: SS BLUE- PREHAR vs CP-CALDWELL
@ CP 1
6:00 PM PREMIER TEAMS: LAMBERT 5TH GRADE vs SOUTH FORSYTH 5TH GRADE
@ SS 10
7:30 PM 5TH GRADE: CP-MCCURDY vs NAFL BEARS-COUNTS
@ NP 2
7:30 PM 5TH GRADE: NFJR-SEXTON vs CP-JACOBS
@ CP 1
7:30 PM 7/8TH GRADE: FORSYTH CENTRAL vs NFJR
@ LL 3
7:30 PM 7/8TH GRADE: LAMBERT vs SOUTH FORSYTH
@ SS 10
7:30 PM 7/8TH GRADE: MP- PELLINO vs MP-DUNCAN
@ MP L
6:00pm
@ NP 2
5TH GRADE - SS SILVER- LYNCH 5TH GRADE - NAFL EAGLES-HERMAN
6:00pm
@ MP L
5TH GRADE - MP-BENNETT 5TH GRADE - MP-HOLBROOK
6:00pm
@ SS 10
PREMIER TEAMS - LAMBERT 5TH GRADE PREMIER TEAMS - SOUTH FORSYTH 5TH GRADE
6:00pm
@ LL 3
K/1 - MP-MCKEE K/1 - NFJR-KECK
6:00pm
@ LL 4
2ND GRADE PRESEASON - SS BLACK- STREET 2ND GRADE PRESEASON - NFJR-RAY
6:00pm
@ CP 1
K/1 - SS BLUE- PREHAR K/1 - CP-CALDWELL
7:30pm
@ CP 1
5TH GRADE - NFJR-SEXTON 5TH GRADE - CP-JACOBS
7:30pm
@ NP 2
5TH GRADE - CP-MCCURDY 5TH GRADE - NAFL BEARS-COUNTS
7:30pm
@ SS 10
7/8TH GRADE - LAMBERT 7/8TH GRADE - SOUTH FORSYTH
7:30pm
@ LL 3
7/8TH GRADE - FORSYTH CENTRAL 7/8TH GRADE - NFJR
7:30pm
@ MP L
7/8TH GRADE - MP- PELLINO 7/8TH GRADE - MP-DUNCAN