Calendar
Subscribe to our Newsletter- Sun
- Mon
- Tue
- Wed
- Thu
- Fri
- Sat
-
30
-
1
-
2
Aaron Tanis
Aiden Heine
Calvin Roberts
-
3
Braxton Soldner
-
4
Evan Hirschfeld
Jurenth Tiedemann
-
5
Andrew Head
Quinn Kendellen
Ryan Burns
-
6
Bennet Schroeder
Harlow Synder
Mason Field
-
7
John O’Brien
Madeline Mikulecky
-
8
BENJAMIN FORREST
-
9
Andrew Meyer
Duke Morse
-
10
Brody Otto
Liam Fuchs
-
11
Elliot Hanus
Jacob Steenbergen
-
12
Nolan Dornfeld
-
13
Jonathan Kamuchey
Nolan Long
Otto Ewoldt
-
14
Hunter Morgan
-
15
Brycen Rejret
-
16
Hudson Sieber
Kasen Bertel
Oliver Caine
Simon Dula
-
17
Jordy Burrow
-
18
-
19
Elliott Pergande
Korey Kozikowski
Maverick Crave
-
20
Britta Frawley
Elise Rupnow
Kaison Lux
Parker Pernat-Hart
-
21
Carson Pendleton
-
22
Brayden Bunkoske
Caleb Row
Oliver Wiedeman
Samuel Dogs
Shane Hoeppner
William Dogs
-
23
Brody Stockhus
-
24
Hugh Fry
-
25
Jaylen Breitzman
Landon Pfingsten
Levi Scheiber
-
26
Kamdyn Werner
-
27
Lucas Dricken
-
28
Connor Sontag
Griffin White
Maverick Schreiber
-
29
Axel Harris
Benjamin Gennerman
Mason Curren
-
30
Holden Beauchamp
-
31
Nora McFarland
-
1
-
2
-
3
July 1 2024
6:00 PM Jr Pee Wee +: Prepside vs Ixonia Red@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Jr Pee Wee: Clyman Scarlet vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
6:00 PM Pee Wee: Lebanon vs Lake Mills Blue
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:30 PM Pee Wee: Ixonia Red vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
7:00 PM Little League: Johnson Creek vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
7:30 PM Pony: Farmington vs Lebanon
@ Lebanon Firemans Park
July 2 2024
Aaron TanisAiden Heine
Calvin Roberts
6:00 PM Little League: Ixonia Red vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
6:00 PM Little League: Lake Mills L-cats vs Lake Mills White
@ Lake Mills Wallace Park #3
6:00 PM Pee Wee: Lake Mills Blue vs Lake Mills Gold
@ Lake Mills Wallace Park #2
July 3 2024
Braxton SoldnerJuly 4 2024
Evan HirschfeldJurenth Tiedemann
July 5 2024
Andrew HeadQuinn Kendellen
Ryan Burns
July 6 2024
Bennet SchroederHarlow Synder
Mason Field
10:00 AM Pee Wee: Farmington Navy vs Prepside Red
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
12:00 PM Jr Pee Wee +: Ixonia Red vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
July 7 2024
John O’BrienMadeline Mikulecky
6:00 PM Jr Pee Wee +: Prepside vs Clyman Silver
@ Clyman Ihde Field
July 8 2024
BENJAMIN FORREST6:00 PM Jr Pee Wee: Prepside vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
6:00 PM Little League: Lake Mills White vs Johnson Creek
@ Johnson Creek Centennial Park South Diamond
6:00 PM Pee Wee: Lake Mills Blue vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 3
6:00 PM Pee Wee: Lake Mills Gold vs Lebanon
@ Lebanon Firemans Park
6:00 PM Pony: Ixonia vs Clyman
@ Clyman Stueber Field
6:00 PM T-Ball: Farmington Navy vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
6:30 PM Pee Wee: Clyman White vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
7:00 PM Jr Pee Wee +: Prepside vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
7:30 PM Pony: Prepside Blue vs Lebanon
@ Lebanon Firemans Park
July 9 2024
Andrew MeyerDuke Morse
5:30 PM T-Ball: Clyman Crimson vs Clyman Cardinal
@ Clyman Stueber Field
5:30 PM T-Ball: Johnson Creek Gold vs Johnson Creek Blue
@ Johnson Creek Centennial Park South Diamond
6:00 PM Little League: Farmington Navy vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM Little League: Ixonia Red vs Lake Mills L-cats
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:00 PM Little League: Lake Mills White vs Clyman Black
@ Clyman Ihde Field
6:00 PM Pony: Farmington vs Prepside Blue
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:30 PM Little League: Ixonia Blue vs Clyman Gray
@ Clyman Stueber Field
6:30 PM Little League: Lebanon vs Johnson Creek
@ Johnson Creek Centennial Park South Diamond
6:30 PM Pee Wee: Lebanon vs Johnson Creek
@ Johnson Creek Centennial Park North Diamond
July 10 2024
Brody OttoLiam Fuchs
5:00 PM Little League: Lebanon vs Clyman Gray
@ Clyman Ihde Field
6:00 PM Jr Pee Wee: Ixonia Green vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
6:00 PM Pee Wee: Farmington Navy vs Clyman Red
@ Clyman Ihde Field
6:00 PM Pee Wee: Ixonia Red vs Lake Mills Gold
@ Lake Mills Wallace Park #2
6:00 PM Pee Wee: Johnson Creek vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
6:00 PM Pee Wee: Watertown vs Prepside Red
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM Pony: Johnson Creek vs Clyman
@ Clyman Stueber Field
7:00 PM Jr Pee Wee +: Ixonia Red vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
July 11 2024
Elliot HanusJacob Steenbergen
5:30 PM T-Ball: Johnson Creek Gold vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
6:00 PM Little League: Clyman Black vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pee Wee: Ixonia Blue vs Ixonia Green
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pee Wee: Johnson Creek vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
6:00 PM Pee Wee: Prepside Blue vs Lake Mills Blue
@ Lake Mills Wallace Park #5
6:00 PM T-Ball: Ixonia Red vs Johnson Creek Blue
@ Johnson Creek Centennial Park North Diamond
6:30 PM Jr Pee Wee: Farmington Navy vs Ixonia Yellow
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
6:30 PM Little League: Lake Mills L-cats vs Watertown
@ Watertown Riverside Park Diamond 3
July 12 2024
Nolan Dornfeld6:00 PM Little League: Ixonia Red vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM Pee Wee: Farmington Lt Blue vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pony: Johnson Creek vs Ixonia
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
July 13 2024
Jonathan KamucheyNolan Long
Otto Ewoldt
9:00 AM Jr Pee Wee: Clyman Scarlet vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
9:00 AM Jr Pee Wee: Watertown vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
9:00 AM T-Ball: Clyman Cardinal vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Upper Diamond
10:00 AM Jr Pee Wee +: Clyman Silver vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
10:00 AM T-Ball: Clyman Crimson vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
10:00 AM T-Ball: Johnson Creek Blue vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
11:00 AM Jr Pee Wee: Ixonia Orange vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
11:00 AM Jr Pee Wee: Johnson Creek vs Ixonia Yellow
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
11:00 AM T-Ball: Johnson Creek Gold vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
11:30 AM Little League: Johnson Creek vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
11:30 AM Pee Wee: Clyman White vs Prepside Blue
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
11:45 AM Pee Wee: Lebanon vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
12:00 PM Pee Wee: Johnson Creek vs Ixonia Green
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
1:15 PM Pee Wee: Clyman Red vs Prepside Red
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
1:30 PM Little League: Lebanon vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
1:30 PM Pee Wee: Ixonia Blue vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
2:00 PM Pony: Lebanon vs Farmington
@ Farmington Fields Ball Park Upper Diamond
3:00 PM Little League: Clyman Gray vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
July 14 2024
Hunter MorganJuly 15 2024
Brycen Rejret6:00 PM Jr Pee Wee: Prepside vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
6:00 PM Little League: Watertown vs Lake Mills White
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:00 PM Pee Wee: Farmington Lt Blue vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
6:00 PM Pee Wee: Lebanon vs Ixonia Green
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pony: Lebanon vs Ixonia
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
6:00 PM Pony: Prepside Blue vs Farmington
@ Farmington Fields Ball Park Upper Diamond
7:00 PM Pee Wee: Clyman White vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
July 16 2024
Hudson SieberKasen Bertel
Oliver Caine
Simon Dula
6:00 PM Jr Pee Wee +: Clyman Silver vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
6:00 PM Little League: Clyman Black vs Clyman Gray
@ Clyman Ihde Field
6:00 PM Little League: Farmington Navy vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Little League: Lebanon vs Lake Mills L-cats
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:00 PM Little League: Prepside vs Johnson Creek
@ Johnson Creek Centennial Park South Diamond
6:00 PM Pee Wee: Johnson Creek vs Lake Mills Blue
@ Lake Mills Wallace Park #2
6:00 PM Pee Wee: Lake Mills Gold vs Prepside Red
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM Pony: Prepside Blue vs Clyman
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM T-Ball: Farmington Lt Blue vs Clyman Cardinal
@ Clyman Stueber Field
6:00 PM T-Ball: Farmington Navy vs Johnson Creek Blue
@ Johnson Creek Centennial Park North Diamond
6:00 PM T-Ball: Ixonia Blue vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
7:00 PM Jr Pee Wee: Farmington Lt Blue vs Clyman Scarlet
@ Clyman Stueber Field
7:00 PM Jr Pee Wee: Ixonia Green vs Johnson Creek
@ Johnson Creek Centennial Park South Diamond
July 17 2024
Jordy Burrow6:00 PM Jr Pee Wee +: Clyman Silver vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 1
6:00 PM Jr Pee Wee: Ixonia Orange vs Prepside
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
6:00 PM Little League: Ixonia Blue vs Lake Mills White
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:00 PM Pee Wee: Farmington Navy vs Lake Mills Gold
@ Lake Mills Wallace Park #2
6:00 PM Pee Wee: Ixonia Green vs Farmington Lt Blue
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
6:00 PM Pee Wee: Prepside Blue vs Clyman Red
@ Clyman Ihde Field
6:00 PM Pee Wee: Prepside Red vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pony: Farmington vs Ixonia
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
6:00 PM T-Ball: Clyman Crimson vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
7:00 PM T-Ball: Ixonia Red vs Clyman Cardinal
@ Clyman Stueber Field
July 18 2024
5:30 PM Little League: Johnson Creek vs Lebanon@ Lebanon Firemans Park
6:00 PM Jr Pee Wee: Ixonia Blue vs Ixonia Green
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
6:00 PM Jr Pee Wee: Ixonia Orange vs Clyman Scarlet
@ Clyman Stueber Field
6:00 PM Little League: Clyman Gray vs Watertown
@ Watertown - Brandt Quirk Diamond 3
6:00 PM Little League: Lake Mills L-cats vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
6:00 PM Pee Wee: Lake Mills Blue vs Ixonia Red
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 2
6:00 PM Pony: Ixonia vs Prepside Blue
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
7:30 PM Pony: Johnson Creek vs Lebanon
@ Lebanon Firemans Park
July 19 2024
Elliott PergandeKorey Kozikowski
Maverick Crave
5:00 PM Pee Wee: Lake Mills Gold vs Clyman White
@ Clyman Ihde Field
6:30 PM Little League: Watertown vs Clyman Black
@ Clyman Stueber Field
July 20 2024
Britta FrawleyElise Rupnow
Kaison Lux
Parker Pernat-Hart
9:00 AM T-Ball: Clyman Crimson vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
11:00 AM Jr Pee Wee: Farmington Lt Blue vs Ixonia Blue
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 3
11:30 AM Jr Pee Wee: Ixonia Orange vs Ixonia Green
@ Ixonia, Ski-slide Park Diamond 1
July 21 2024
Carson Pendleton4:30 PM Pee Wee: Prepside Blue vs Farmington Navy
@ Farmington Fields Ball Park Lower Diamond
July 22 2024
Brayden BunkoskeCaleb Row
Oliver Wiedeman
Samuel Dogs
Shane Hoeppner
William Dogs
6:00 PM Pee Wee: Prepside Red vs Lake Mills Blue
@ Lake Mills Wallace Park #4
7:30 PM Pony: Clyman vs Lebanon
@ Lebanon Firemans Park
July 23 2024
Brody Stockhus6:00 PM Pee Wee: Ixonia Blue vs Lake Mills Blue
@ Lake Mills Wallace Park #1
6:00 PM Pee Wee: Ixonia Green vs Prepside Blue
@ Prepside Lakeside Lutheran High School
July 24 2024
Hugh FryJuly 25 2024
Jaylen BreitzmanLandon Pfingsten
Levi Scheiber
July 26 2024
Kamdyn WernerJuly 27 2024
Lucas DrickenJuly 28 2024
Connor SontagGriffin White
Maverick Schreiber
July 29 2024
Axel HarrisBenjamin Gennerman
Mason Curren