State calendar
Subscribe to our Newsletter- Sun
- Mon
- Tue
- Wed
- Thu
- Fri
- Sat
-
29
-
30
-
1
-
2
-
4
Week 5
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class C - Brunswick Dragons
Class B - Biddeford Tigers
6:00pm
@ Marshwood HS Stadium Field
Class A - Sanford Spartans
Class B - Marshwood Hawks
6:00pm
@ Olmsted Field
Class B - Massabesic Mustangs
Class B - Westbrook Blue Blazes
6:00pm
@ Don Palmer Field
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers
6:00pm
@ Glenn A. Hutchins Field
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
8 Man Large School - Greely Rangers
7:00pm
@ McMann Field
8 Man Large School - Lake Region Lakers
8 Man Large School - Morse Shipbuilders
7:00pm
@ Veterans Field
Class B - Lawrence Bulldogs
Class B - Messalonskee Eagles
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Skowhegan River Hawks
Class B - Gardiner Tigers
7:00pm
@ Fuller Field
Class A - Scarborough Red Storm
Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Caldwell Field
Class B - Falmouth Navigators
Class B - Mt. Blue Cougars
-
5
Week 5
12:30pm
@ Boulos Stadium
Class B - Gorham Rams
Class B - Cheverus Stags
1:00pm
@ Drummond Field
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
1:00pm
@ Joe Regina Football Field
8 Man Large School - Yarmouth Clippers
8 Man Small School - Old Orchard Beach Seagulls
2:00pm
@ Veterans Memorial Field
Class B - Deering Rams
Class B - Kennebunk Rams
-
6
-
7
-
8
-
9
-
10
Week 6
7:00pm
@ Glenn A. Hutchins Field
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
8 Man Large School - Greely Rangers
-
11
Week 6
6:00pm
@ Memorial Field (Portland)
Class B - Westbrook Blue Blazes
Class B - Deering Rams
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class B - Massabesic Mustangs
Class B - Biddeford Tigers
6:00pm
@ Veterans Memorial Field
Class B - Cheverus Stags
Class B - Kennebunk Rams
6:00pm
@ Alumni Field (Bar Harbor)
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
7:00pm
@ Reginald Clark Memorial Field
Class B - Messalonskee Eagles
Class B - Skowhegan River Hawks
7:00pm
@ Keyes Field
Class B - Mt. Blue Cougars
Class B - Lawrence Bulldogs
7:00pm
@ Harold Alfond Stadium (Colby College)
8 Man Large School - Yarmouth Clippers
8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
7:00pm
@ Gorham Athletic Field
Class B - Marshwood Hawks
Class B - Gorham Rams
7:00pm
@ Fuller Field
Class C - Medomak Valley Panthers
Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Kilborn Field
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers
8 Man Large School - Lake Region Lakers
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Falmouth Navigators
Class B - Gardiner Tigers
-
12
Week 6
1:00pm
@ Mount View HS Field
8 Man Large School - Morse Shipbuilders
8 Man Small School - Mount View Mustangs
-
13
-
14
-
15
-
16
-
18
Week 7
6:00pm
@ Myles Burbank Memorial Field
8 Man Small School - Telstar Rebels
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
6:00pm
@ Alumni Field (Bar Harbor)
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
6:00pm
@ Marshwood HS Stadium Field
Class B - Cheverus Stags
Class B - Marshwood Hawks
6:00pm
@ Olmsted Field
Class B - Biddeford Tigers
Class B - Westbrook Blue Blazes
6:30pm
@ Falmouth Stadium Field
Class B - Lawrence Bulldogs
Class B - Falmouth Navigators
7:00pm
@ Joe Regina Football Field
8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
8 Man Small School - Old Orchard Beach Seagulls
7:00pm
@ Yarmouth HS Turf Field
8 Man Large School - Morse Shipbuilders
8 Man Large School - Yarmouth Clippers
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Cony Rams
Class B - Gardiner Tigers
7:00pm
@ Kilborn Field
8 Man Small School - Sacopee Valley Hawks
8 Man Large School - Lake Region Lakers
7:00pm
@ Ronco Field
Class B - Kennebunk Rams
Class B - Massabesic Mustangs
7:00pm
@ Memorial Field (Portland)
Class B - Gorham Rams
Class B - Deering Rams
7:00pm
@ Caldwell Field
Class B - Messalonskee Eagles
Class B - Mt. Blue Cougars
-
19
Week 7
12:00pm
@ Mt. Ararat Stadium Field
8 Man Large School - Greely Rangers
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
1:00pm
@ Nokomis Regional HS Field
Class B - Skowhegan River Hawks
Class C - Nokomis Warriors
-
20
-
21
-
22
-
23
-
25
Week 8
6:00pm
@ Myles Burbank Memorial Field
8 Man Small School - Traip Academy Rangers
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class B - Kennebunk Rams
Class B - Biddeford Tigers
7:00pm
@ Ronco Field
Class B - Marshwood Hawks
Class B - Massabesic Mustangs
7:00pm
@ Gorham Athletic Field
Class C - Fryeburg Academy Raiders
Class B - Gorham Rams
7:00pm
@ Fuller Field
Class B - Mt. Blue Cougars
Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Mt. Ararat Stadium Field
8 Man Large School - Yarmouth Clippers
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
7:00pm
@ Keyes Field
Class C - Hampden Academy Broncos
Class B - Lawrence Bulldogs
7:00pm
@ Veterans Field
Class B - Falmouth Navigators
Class B - Messalonskee Eagles
7:00pm
@ Reginald Clark Memorial Field
Class C - Hermon Hawks
Class B - Skowhegan River Hawks
7:00pm
@ Hannaford Field
Class B - Westbrook Blue Blazes
Class C - Cape Elizabeth Capers
7:00pm
@ McMann Field
8 Man Large School - Greely Rangers
8 Man Large School - Morse Shipbuilders
7:00pm
@ Orono HS Field
8 Man Large School - Lake Region Lakers
8 Man Small School - Orono Red Riots
7:00pm
@ Wasgatt Memorial Field
Class B - Gardiner Tigers
Class C - Oceanside Mariners
-
26
Week 8
12:30pm
@ Boulos Stadium
Class B - Deering Rams
Class B - Cheverus Stags
1:00pm
@ Drummond Field
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
1:00pm
@ Don Palmer Field
8 Man Small School - Houlton Shiretowners
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers
-
27
-
28
-
29
-
30
-
31
-
1
-
2
October 1 2024
October 2 2024
October 4 2024
Week 56:00 PM 8 Man Large School: Mount Desert Island Trojans vs Greely Rangers
@ Glenn A. Hutchins Field
6:00 PM 8 Man Large School: Mt. Ararat Eagles vs Camden Hills Windjammers
@ Don Palmer Field
6:00 PM Class B: Brunswick Dragons vs Biddeford Tigers
@ Waterhouse Field
6:00 PM Class B: Massabesic Mustangs vs Westbrook Blue Blazes
@ Olmsted Field
6:00 PM Class B: Sanford Spartans vs Marshwood Hawks
@ Marshwood HS Stadium Field
7:00 PM 8 Man Large School: Lake Region Lakers vs Morse Shipbuilders
@ McMann Field
7:00 PM Class B: Falmouth Navigators vs Mt. Blue Cougars
@ Caldwell Field
7:00 PM Class B: Lawrence Bulldogs vs Messalonskee Eagles
@ Veterans Field
7:00 PM Class B: Scarborough Red Storm vs Cony Rams
@ Fuller Field
7:00 PM Class B: Skowhegan River Hawks vs Gardiner Tigers
@ Hoch Field
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class C - Brunswick Dragons Class B - Biddeford Tigers
6:00pm
@ Marshwood HS Stadium Field
Class A - Sanford Spartans Class B - Marshwood Hawks
6:00pm
@ Olmsted Field
Class B - Massabesic Mustangs Class B - Westbrook Blue Blazes
6:00pm
@ Don Palmer Field
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles 8 Man Large School - Camden Hills Windjammers
6:00pm
@ Glenn A. Hutchins Field
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans 8 Man Large School - Greely Rangers
7:00pm
@ McMann Field
8 Man Large School - Lake Region Lakers 8 Man Large School - Morse Shipbuilders
7:00pm
@ Veterans Field
Class B - Lawrence Bulldogs Class B - Messalonskee Eagles
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Skowhegan River Hawks Class B - Gardiner Tigers
7:00pm
@ Fuller Field
Class A - Scarborough Red Storm Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Caldwell Field
Class B - Falmouth Navigators Class B - Mt. Blue Cougars
October 5 2024
12:30 PM Class B: Gorham Rams vs Cheverus Stags@ Boulos Stadium
1:00 PM 8 Man Large School: Gray-New Gloucester Patriots vs Waterville Purple Panthers
@ Drummond Field
1:00 PM 8 Man Small School: Yarmouth Clippers vs Old Orchard Beach Seagulls
@ Joe Regina Football Field
Week 5
2:00 PM Class B: Deering Rams vs Kennebunk Rams
@ Veterans Memorial Field
12:30pm
@ Boulos Stadium
Class B - Gorham Rams Class B - Cheverus Stags
1:00pm
@ Drummond Field
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots 8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
1:00pm
@ Joe Regina Football Field
8 Man Large School - Yarmouth Clippers 8 Man Small School - Old Orchard Beach Seagulls
2:00pm
@ Veterans Memorial Field
Class B - Deering Rams Class B - Kennebunk Rams
October 6 2024
October 7 2024
October 8 2024
October 9 2024
October 10 2024
Week 67:00 PM 8 Man Large School: Gray-New Gloucester Patriots vs Greely Rangers
@ Glenn A. Hutchins Field
7:00pm
@ Glenn A. Hutchins Field
8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots 8 Man Large School - Greely Rangers
October 11 2024
Week 66:00 PM 8 Man Large School: Mt. Ararat Eagles vs Mount Desert Island Trojans
@ Alumni Field (Bar Harbor)
6:00 PM Class B: Cheverus Stags vs Kennebunk Rams
@ Veterans Memorial Field
6:00 PM Class B: Massabesic Mustangs vs Biddeford Tigers
@ Waterhouse Field
6:00 PM Class B: Westbrook Blue Blazes vs Deering Rams
@ Memorial Field (Portland)
7:00 PM 8 Man Large School: Camden Hills Windjammers vs Lake Region Lakers
@ Kilborn Field
7:00 PM 8 Man Large School: Yarmouth Clippers vs Waterville Purple Panthers
@ Harold Alfond Stadium (Colby College)
7:00 PM Class B: Falmouth Navigators vs Gardiner Tigers
@ Hoch Field
7:00 PM Class B: Marshwood Hawks vs Gorham Rams
@ Gorham Athletic Field
7:00 PM Class B: Medomak Valley Panthers vs Cony Rams
@ Fuller Field
7:00 PM Class B: Messalonskee Eagles vs Skowhegan River Hawks
@ Reginald Clark Memorial Field
7:00 PM Class B: Mt. Blue Cougars vs Lawrence Bulldogs
@ Keyes Field
6:00pm
@ Memorial Field (Portland)
Class B - Westbrook Blue Blazes Class B - Deering Rams
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class B - Massabesic Mustangs Class B - Biddeford Tigers
6:00pm
@ Veterans Memorial Field
Class B - Cheverus Stags Class B - Kennebunk Rams
6:00pm
@ Alumni Field (Bar Harbor)
8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles 8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
7:00pm
@ Reginald Clark Memorial Field
Class B - Messalonskee Eagles Class B - Skowhegan River Hawks
7:00pm
@ Keyes Field
Class B - Mt. Blue Cougars Class B - Lawrence Bulldogs
7:00pm
@ Harold Alfond Stadium (Colby College)
8 Man Large School - Yarmouth Clippers 8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
7:00pm
@ Gorham Athletic Field
Class B - Marshwood Hawks Class B - Gorham Rams
7:00pm
@ Fuller Field
Class C - Medomak Valley Panthers Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Kilborn Field
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers 8 Man Large School - Lake Region Lakers
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Falmouth Navigators Class B - Gardiner Tigers
October 12 2024
1:00 PM 8 Man Small School: Morse Shipbuilders vs Mount View Mustangs@ Mount View HS Field
Week 6
1:00pm
@ Mount View HS Field
8 Man Large School - Morse Shipbuilders 8 Man Small School - Mount View Mustangs
October 13 2024
October 14 2024
October 15 2024
October 16 2024
October 18 2024
Week 76:00 PM 8 Man Large School: Camden Hills Windjammers vs Mount Desert Island Trojans
@ Alumni Field (Bar Harbor)
6:00 PM 8 Man Large School: Telstar Rebels vs Gray-New Gloucester Patriots
@ Myles Burbank Memorial Field
6:00 PM Class B: Biddeford Tigers vs Westbrook Blue Blazes
@ Olmsted Field
6:00 PM Class B: Cheverus Stags vs Marshwood Hawks
@ Marshwood HS Stadium Field
6:30 PM Class B: Lawrence Bulldogs vs Falmouth Navigators
@ Falmouth Stadium Field
7:00 PM 8 Man Large School: Morse Shipbuilders vs Yarmouth Clippers
@ Yarmouth HS Turf Field
7:00 PM 8 Man Large School: Sacopee Valley Hawks vs Lake Region Lakers
@ Kilborn Field
7:00 PM 8 Man Small School: Waterville Purple Panthers vs Old Orchard Beach Seagulls
@ Joe Regina Football Field
7:00 PM Class B: Cony Rams vs Gardiner Tigers
@ Hoch Field
7:00 PM Class B: Gorham Rams vs Deering Rams
@ Memorial Field (Portland)
7:00 PM Class B: Kennebunk Rams vs Massabesic Mustangs
@ Ronco Field
7:00 PM Class B: Messalonskee Eagles vs Mt. Blue Cougars
@ Caldwell Field
6:00pm
@ Myles Burbank Memorial Field
8 Man Small School - Telstar Rebels 8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
6:00pm
@ Alumni Field (Bar Harbor)
8 Man Large School - Camden Hills Windjammers 8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans
6:00pm
@ Marshwood HS Stadium Field
Class B - Cheverus Stags Class B - Marshwood Hawks
6:00pm
@ Olmsted Field
Class B - Biddeford Tigers Class B - Westbrook Blue Blazes
6:30pm
@ Falmouth Stadium Field
Class B - Lawrence Bulldogs Class B - Falmouth Navigators
7:00pm
@ Joe Regina Football Field
8 Man Large School - Waterville Purple Panthers 8 Man Small School - Old Orchard Beach Seagulls
7:00pm
@ Yarmouth HS Turf Field
8 Man Large School - Morse Shipbuilders 8 Man Large School - Yarmouth Clippers
7:00pm
@ Hoch Field
Class B - Cony Rams Class B - Gardiner Tigers
7:00pm
@ Kilborn Field
8 Man Small School - Sacopee Valley Hawks 8 Man Large School - Lake Region Lakers
7:00pm
@ Ronco Field
Class B - Kennebunk Rams Class B - Massabesic Mustangs
7:00pm
@ Memorial Field (Portland)
Class B - Gorham Rams Class B - Deering Rams
7:00pm
@ Caldwell Field
Class B - Messalonskee Eagles Class B - Mt. Blue Cougars
October 19 2024
12:00 PM 8 Man Large School: Greely Rangers vs Mt. Ararat Eagles@ Mt. Ararat Stadium Field
1:00 PM Class C: Skowhegan River Hawks vs Nokomis Warriors
@ Nokomis Regional HS Field
Week 7
12:00pm
@ Mt. Ararat Stadium Field
8 Man Large School - Greely Rangers 8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
1:00pm
@ Nokomis Regional HS Field
Class B - Skowhegan River Hawks Class C - Nokomis Warriors
October 20 2024
October 21 2024
October 22 2024
October 23 2024
October 25 2024
Week 86:00 PM 8 Man Large School: Traip Academy Rangers vs Gray-New Gloucester Patriots
@ Myles Burbank Memorial Field
6:00 PM Class B: Kennebunk Rams vs Biddeford Tigers
@ Waterhouse Field
7:00 PM 8 Man Large School: Greely Rangers vs Morse Shipbuilders
@ McMann Field
7:00 PM 8 Man Large School: Yarmouth Clippers vs Mt. Ararat Eagles
@ Mt. Ararat Stadium Field
7:00 PM 8 Man Small School: Lake Region Lakers vs Orono Red Riots
@ Orono HS Field
7:00 PM Class B: Falmouth Navigators vs Messalonskee Eagles
@ Veterans Field
7:00 PM Class B: Fryeburg Academy Raiders vs Gorham Rams
@ Gorham Athletic Field
7:00 PM Class B: Hampden Academy Broncos vs Lawrence Bulldogs
@ Keyes Field
7:00 PM Class B: Hermon Hawks vs Skowhegan River Hawks
@ Reginald Clark Memorial Field
7:00 PM Class B: Marshwood Hawks vs Massabesic Mustangs
@ Ronco Field
7:00 PM Class B: Mt. Blue Cougars vs Cony Rams
@ Fuller Field
7:00 PM Class C: Gardiner Tigers vs Oceanside Mariners
@ Wasgatt Memorial Field
7:00 PM Class C: Westbrook Blue Blazes vs Cape Elizabeth Capers
@ Hannaford Field
6:00pm
@ Myles Burbank Memorial Field
8 Man Small School - Traip Academy Rangers 8 Man Large School - Gray-New Gloucester Patriots
6:00pm
@ Waterhouse Field
Class B - Kennebunk Rams Class B - Biddeford Tigers
7:00pm
@ Ronco Field
Class B - Marshwood Hawks Class B - Massabesic Mustangs
7:00pm
@ Gorham Athletic Field
Class C - Fryeburg Academy Raiders Class B - Gorham Rams
7:00pm
@ Fuller Field
Class B - Mt. Blue Cougars Class B - Cony Rams
7:00pm
@ Mt. Ararat Stadium Field
8 Man Large School - Yarmouth Clippers 8 Man Large School - Mt. Ararat Eagles
7:00pm
@ Keyes Field
Class C - Hampden Academy Broncos Class B - Lawrence Bulldogs
7:00pm
@ Veterans Field
Class B - Falmouth Navigators Class B - Messalonskee Eagles
7:00pm
@ Reginald Clark Memorial Field
Class C - Hermon Hawks Class B - Skowhegan River Hawks
7:00pm
@ Hannaford Field
Class B - Westbrook Blue Blazes Class C - Cape Elizabeth Capers
7:00pm
@ McMann Field
8 Man Large School - Greely Rangers 8 Man Large School - Morse Shipbuilders
7:00pm
@ Orono HS Field
8 Man Large School - Lake Region Lakers 8 Man Small School - Orono Red Riots
7:00pm
@ Wasgatt Memorial Field
Class B - Gardiner Tigers Class C - Oceanside Mariners
October 26 2024
12:30 PM Class B: Deering Rams vs Cheverus Stags@ Boulos Stadium
1:00 PM 8 Man Large School: Houlton Shiretowners vs Camden Hills Windjammers
@ Don Palmer Field
1:00 PM 8 Man Large School: Mount Desert Island Trojans vs Waterville Purple Panthers
@ Drummond Field
Week 8
12:30pm
@ Boulos Stadium
Class B - Deering Rams Class B - Cheverus Stags
1:00pm
@ Drummond Field
8 Man Large School - Mount Desert Island Trojans 8 Man Large School - Waterville Purple Panthers
1:00pm
@ Don Palmer Field
8 Man Small School - Houlton Shiretowners 8 Man Large School - Camden Hills Windjammers